Memoriał Wagnera. Setki bezpłatnych wejściówek dla potrzebujących dzieci

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera od lat słynie z atrakcyjnych cen biletów. – Zależy nam na tym, aby obejrzenie dwóch meczów z udziałem najlepszych siatkarzy świata nie oznaczało dla rodziny wydatku dochodzącego do tysiąca złotych - powtarza zawsze prezes Fundacji Wagnera Jerzy Mróz. Władze Fundacji co roku przekazują za darmo kilkaset wejściówek dla potrzebujących dzieci. To efekt programu "Wspieramy i propagujemy siatkówkę".

W tym roku ponad pół tysiąca darmowych zaproszeń na każdy dzień dostali podopieczni placówek pomocy społecznej, świetlic terapeutycznych, Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży oraz Rodzinnych Domów Dziecka. – Wierzę, że dzięki temu zaszczepimy w tych dzieciakach miłość do sportu. Nie mają najłatwiejszego startu, dlatego chcemy podpowiedzieć im drogę, która dla wielu stała się wskazówką, w jaki sposób osiągnąć sukces – dodaje Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Wagnera. To nie wszystko, ponieważ wiele Uczniowskich Klubów Sportowych związanych z siatkówką mogło kupić bilety z dużą zniżką.

Najlepszy wśród towarzyskich

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jest uznawany za najbardziej prestiżowy towarzyski turniej siatkarski na świecie. W tym roku zagrają w nim czołowe reprezentacje świata, znajdujące się w pierwszej dziesiątce rankingu FIVB. Oprócz gospodarzy - reprezentacji Polski - obejrzymy zwycięzców Ligi Światowej i mistrzów Europy - Francuzów, trzecią drużynę LŚ - Kanadę i Rosjan, mistrzów olimpijskich z 2012 i Europy z 2013.

Ceny wejściówek, które obowiązują na cały dzień, zaczynają się od 40 złotych. – Dla czteroosobowej rodziny to koszt 160 złotych, co jest często kwotą, za którą można kupić najwyżej jeden bilet na duże wydarzenie sportowe. A tu bawi się cała rodzina – dodaje Jerzy Mróz, organizator i pomysłodawca memoriału. Bilety są jeszcze dostępne na stronie www.abilet.pl.

Turniej rozpocznie się 11 sierpnia (piątek) i zakończy dwa dni później (niedziela). Siatkarze będą rywalizować w Tauron Arenie Kraków.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne