Memoriał Wagnera. Zwycięstwo Polaków w obiektywie. Francja niepokonana [ZDJĘCIA]

W drugim dniu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera biało-czerwoni w trzech setach ograli Kanadyjczyków. Francuzi natomiast po ciężkim boju pokonali Rosjan.

„Na Mistrzostwa będziemy gotowi”

Najwięcej emocji w starciu Polaków z Kanadą wzbudził pierwszy set, zakończony grą na przewagi 36:34. – Jestem zadowolony z wyniku oraz z przebiegu spotkania. Mecz był bardzo męczący, dlatego musimy przeanalizować go akcja po akcji i punkt po punkcie – mówił po spotkaniu trener biało-czerwonych Ferdinando de Giorgi.

Dwie kolejne partie w wykonaniu naszych reprezentantów wyglądały lepiej, choć nie obeszło się bez przestojów w grze. – Cieszymy się ze zwycięstwa, jednak nie jest ono dla nas najważniejsze. Naszym celem jest to, by poprawiać naszą grę z meczu na mecz. Czujemy, że jesteśmy w lepszej formie fizycznej i psychicznej. Do Mistrzostw Europy nie zostało już dużo czasu, ale liczę, że będziemy na nie gotowi na 100% –  zaznaczył kapitan polskiej kadry Michał Kubiak.

Francja bliska zwycięstwa w Memoriale

Po spotkaniu Polaków naprzeciw siebie stanęły dwie niepokonane dotychczas drużyny. Po wyrównanym początku, pierwszą partię ostatecznie wygrali Rosjanie. W drugiej początek był podobny, jednak set padł łupem Francuzów. Podrażnieni porażką Rosjanie wrócili do skutecznej gry w trzeciej partii, lecz to było za mało, by wygrać spotkanie. Trójkolorowi w czwartym secie z punktu na punkt się rozpędzali i w tie-breaku byli już nie do zatrzymania, odnosząc w Krakowie drugie zwycięstwo.

Najbliżej wygrania całej imprezy są Francuzi, który maj dwa zwycięstwa na koncie. Po jednym wygranym i jednym przegranym meczu mają Polacy i Rosjanie. Bez zwycięstwa pozostają Kanadyjczycy.

Ostatniego dnia Memoriału rywalizować będą Kanada z Francją i Polska z Rosją. Pierwszy mecz zaplanowano na godz. 15, biało-czerwoni natomiast wybiegną na parkiet o godz. 18.

Rosja – Francja 2:3 (25:21, 18:25, 25:21, 18:25, 10:15)

Wyjściowe składy:

Rosja: Wolwicz, Grankin, Wołkow, Markin, Michajłow, Kurkajew, Gołubiew (libero).

Francja: Toniutti, Lyneel, Le Roux, Boyer, Le Goff, Rossard, Grebennikov (libero).