Miasto nie przedłużyło Wiśle umowy na dzierżawę stadionu!

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kolejne problemy Wisły Kraków. Prezydent Jacek Majchrowski, po negatywnej opinii prawników, nie pozwolił Zarządowi Infrastruktury Sportowej na przedłużenie umowy dzierżawy stadionu przy ulicy Reymonta. Niedługo miasto powinien ogłosić przetarg na operatora Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, w którym klub może wystartować.

Poprzednia umowa klubu z miastem wygasła 30 czerwca. Strony rozmawiały od kilku miesięcy o jej przedłużeniu, ale nie doszły jeszcze do porozumienia. Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej nie podpisze nowej umowy z Białą Gwiazdą. Nie pozwolił mu na to prezydent, który otrzymał negatywne opinie prawników.

Miasto argumentuje, że Wisła nie wykazała inicjatywy, by spłacić długi, które obecnie wynoszą już prawie 6, 5 mln złotych. Co prawda klub zawarł w 2016 roku porozumienia w sprawie spłaty zobowiązań, ale po kilku miesiącach przestał regulować należności, a sprawa trafiła przed sąd.

PEŁNY KOMUNIKAT MIASTA DOSTĘPNY JEST TUTAJ [LINK]

Co z zaplanowanym na sobotę meczem towarzyskim z AS Monaco? Krakowianie będą mogli go rozegrać, ponieważ jego organizacja jest zapisana w innej umowie na pojedyncze wydarzenie.

Polski Związek Piłki Nożnej skierował do klubu pismo z prośbą o przedstawienie obecnej sytuacji stadionowej Białej Gwiazdy.

Jeżeli chodzi o mecze Garbarni, to będzie ona grała przy Reymonta. Niedawne ustalenie z beniaminkiem I ligi są aktualne.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne