Michał Mak po ponad dekadzie wraca do Wisły

Michał Mak i dyrektor sportowy Arkadiusz Głowacki fot. Wisła Kraków

Wisła ogłosiła podpisanie umowy z drugim zawodnikiem. Białą Gwiazdę będzie reprezentował Michał Mak.

28-letni zawodnik w sezonie 2018/2019 wywalczył brązowy medal z Lechią Gdańsk. W 19 występach zdobył dwie bramki i miał asystę, ale klub z Pomorza postanowił nie przedłużać z nim kontraktu.

Przy Reymonta skrzydłowy podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Poza Lechią, w jego piłkarskim CV widnieją kluby Stadion Śląsk Chorzów, Ruch Radzionków, GKS Bełchatów, Arminia Bielefeld i Śląsk Wrocław (dwa ostatnie to wypożyczenia z Lechii).

Michał jest bratem bliźniakiem Mateusza (gracz Piasta, mistrz Polski). Piłkarze urodzeni w Suchej Beskidzkiej reprezentowali juniorskie drużyny Białej Gwiazdy w latach 2003-2007. Musieli odejść, bo ówczesny dyrektor sportowy Jacek Bednarz uznał, że są zbyt wątli i nie poradzą sobie w seniorskiej piłce.

Temat powrotu braci pod Wawel wrócił w 2011 roku. Stan Valckx proponował im pięcioletni kontrakt, ale zawodnicy nie mieli pewności, że będą grać i wybrali mniej atrakcyjną ofertę z GKS-u Bełchatów.

Kolejnym nowym zawodnikiem Wisły może być stoper Rafał Janicki. 27-latek rozwiązał umowę z Lechią. Ostatnio grał w Lechu Poznań. W poniedziałek kontrakt w Krakowie podpisał prawy obrońca David Niepsuj.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne