Międzynarodowo na torze Kolna

fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

Ponad 160 zawodników z 15 krajów zgłosiło się do udziału w zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, które zaplanowano na sobotę i niedzielę na torze Kolna.

Pierwsze zawody w slalomie kajakowym pod patronatem prezydenta Majchrowskiego odbyły się w 2003 roku i od razu weszły do stałego kalendarza rywalizacji. Tegoroczne będą ostatnią próbą przed Mistrzostwami Świata Juniorów i U-23, które czekają nas w lipcu na krakowskim torze Kolna.

W sobotę i niedzielę start zapowiedzieli zawodnicy z 16 krajów, między innymi z Kanady, USA, Australii, Nowej Zelandii, Czech, Słowacji, Niemiec i oczywiście Polski. Biało-czerwonych będą reprezentować przede wszystkim Aleksandra Stach, Oliwia Jeleńska, Edyta Rosiek i Julia Jeleńska wśród pań oraz Jakub Brzeźiński, Wiktor Sandera, Przemysław Nowak i Szymon Zawadzki.

– Wstęp na imprezą jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich od godziny 10 w sobotę i 9 w niedzielę. Będziemy także oglądać rywalizację w lidze młodzików – mówi Zbigniew Miązek, prezes Krakowskiego Klubu Kajakowego.

Harmonogram zawodów:

Sobota

10:15 - przejazd kontrolny

10:30 - start do konkurencji K-1K, C-1M, C-1K, K-1M, C-2MIX – kwalifikacje

13:30-15:00 - przerwa sportowa

15:00 - start do konkurencji K-1K, C-1M, C-1K, K-1M, C-2MIX  – finał B i finał A

Niedziela

9:15 - przejazd kontrolny

9:30 - start do konkurencji K-1K, C-1M, C-1K, K-1M – kwalifikacje

11:30 - start do konkurencji K-1K, C-1M, C-1K, K-1M, C-2MIX  – finał B i finał A

 

 


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne