Milion złotych dla Wisły. Większość dla młodych piłkarzy

fot. KP

Przewodniczący rady nadzorczej Wisły Kraków SA zwrócił się do wiślackich Socios o pomoc finansową. Chodzi o ok. milion złotych na szkolenie młodzieży i utrzymanie drużyny rezerw.

– Chciałbym się w imieniu klubu zwrócić się do Was o udzielenie długoterminowego wsparcia na przestrzeni całego nadchodzącego sezonu w wysokości średnio 85 tys. złotych miesięcznie – napisał do członków Socios Tomasz Jażdżyński.

To nieco ponad milion złotych, które mogłyby pomóc w utrzymaniu klubu. Jak zostałyby rozdysponowane pieniądze?

– Około 45 tys. złotych miesięcznie będzie stanowiło opłatę przekazywaną do Towarzystwa Sportowego na rzecz Akademii, około 20 tys. złotych wesprze pokrycie kosztów prowadzenia drużyny w CLJ, a pozostałe 20 tys. złotych zostanie wykorzystane na dotację do prowadzenia drużyny rezerw – pisze przewodniczący rady nadzorczej.

– Staramy się też wspierać rozwój Wiślackiej młodzieży, prowadząc drużynę w CLJ i przekazując środki dla Towarzystwa Sportowego, dzięki którym rozwija ono młodsze grupy w Akademii. Wisła Kraków SA reaktywuje też drużynę rezerw, aby najzdolniejsi zawodnicy młodego pokolenia mogli kontynuować karierę w Wiśle po ukończeniu wieku juniora – tłumaczy Jażdżyński.

W zamian Socios mogliby liczyć na promocję ruchu i „wygospodarowanie narzędzi pozwalających na większą integrację jego członków”. Chodzi o wyeksponowanie ruchu czy otrzymanie możliwości swobodnego korzystania z lóż i sektorów VIP na meczach pierwszego zespołu.

Członkowie Socios do piątku mają czas na podesłanie swoich pomysłów, jak wykorzystać zebrane środki. Najprawdopodobniej jednak w głosowaniu internetowym wygra właśnie prośba Tomasza Jażdżyńskiego.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne