Mimo chłodu i śniegu rozbudowują stadion Prądniczanki [ZDJĘCIA]

Rozbudowa stadionu KS Prądniczanka fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W styczniu przyszłego roku zakończy się przebudowa stadionu Klubu Sportowego Prądniczanka im. Władysława Kawuli przy ulicy Andrzeja Boboli. Na miejsce inwestycji trafiła już zrolowana sztuczna trawa, dzięki której z boiska będzie można korzystać przez cały rok.

Choć w Krakowie pada śnieg i panuje siarczysty mróz, pracownicy przebywają na budowie i robią to, na co pozwala obecnie aura. Ciężki sprzęt wjechał na stadion 31 lipca 2017 roku.

Murawa dobra na każdą porę roku

– Obecnie kontynuowana jest budowa zadaszonej trybuny wraz z zapleczem. Trwają również prace związane z powstaniem pełnowymiarowej płyty boiska. Będzie posiadała sztuczną murawę certyfikowaną przez Małopolski Związek Piłki Nożnej – informuje Paweł Popławski, Kierownik Działu Planowania i Realizacji Inwestycji z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, nadzorującego inwestycję.

Trwa zbrojenie filarów konstrukcji zadaszenia trybuny wschodniej. Po ich wylaniu wykonawcy przystąpią do konstruowania stropu trybuny. W najbliższych dniach dojdzie do rozbiórki starego muru ogradzającego teren od strony południowej. W jego miejscu powstanie nowe, dźwiękochłonne ogrodzenie wraz z piłkochwytem.

Na miejscu budowy pojawiły się już rolki ze sztuczną trawą, która zostanie ułożona w drugiej połowie roku. Dzięki takiej nawierzchni, z boiska będzie można korzystać o każdej porze roku. Skończą się problemy, które klub miał ze zużyciem naturalnej płyty. Była ona mocno eksploatowana przez liczne treningi i mecze, bo oprócz drużyny seniorów Prądniczanka szkoli około 500 młodych piłkarzy i piłkarek.

– Stadion będzie posiadał oświetlenie, co również nas bardzo cieszy, bo będziemy mogli prowadzić zajęcia po zmroku. To zwiększy nasze możliwości – podkreśla Piotr Sędor, dyrektor sportowy KS Prądniczanka.

Kryta trybuna i nowoczesne zaplecze

Przy ulicy Andrzeja Boboli na lepsze zmienią się nie tylko warunki do trenowania i rozgrywania spotkań. Kibice będą mogli oglądać spotkania z nowej, zadaszonej trybuny. Klub będzie także korzystał z odnowionego budynku klubowego z zapleczem. Przy stadionie powstanie zbiornik retencyjny.

– Inwestycja z całości będzie sfinansowana z budżetu miasta. Koszt przebudowy wyniesie prawie 9 milionów 350 tysięcy złotych – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne