Misie na lodowisku i siedem goli

Comarch Cracovia przegrała z mistrzem Polski GKS-em Tychy 1:6. Po bramce Emila Sveca w drugiej tercji na lodowisku wylądowały pluszowe misie, które trafią do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu oraz krakowskich domów dziecka.

Mistrz Polski w pierwszej tercji wykorzystał słaby moment gospodarzy i w jednej minucie zdobył aż dwie bramki. Hokeiści Comarch Cracovii długo nie mogli znaleźć do drogi bramki rywala. Dopiero w drugiej odsłonie spotkania zdołali złapać kontakt. Było to jednak jedyne trafienie Pasów. W dalszej części meczu rywal podwyższył swoje prowadzenie, zdobywając jeszcze cztery gole.

Po honorowym trafieniu Emila Sveca w 29. minucie na lodowisko przy Siedleckiego 7 zaczęły spadać maskotki. Pluszaki trafią do podopiecznych do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu oraz krakowskich domów dziecka. Comarch Cracovia po raz szósty zorganizowała akcję Teddy Bear Toss. Każdy, kto przyniósł ze sobą pluszowego misia, mógł obejrzeć pojedynek z GKS-em Tychy za symboliczną złotówkę. Dodatkowo hokeiści Comarch Cracovii wystąpili w okolicznościowych bluzach przygotowanych przez kibiców.

Po 41 kolejkach Comarch Cracovia zajmuje piątą pozycję. W kolejnym meczu we wtorek krakowianie zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Bramki: Svec (29.) – Sykora (13., 35., 45.), Rzeszutko (14.), Witecki (45.), Klimienko (54.)

Cracovia: Łuba (Kowalówka) - Kruczek, Gajor, Turtiainen, Kalinowski, Kapica - Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamangó - Kamieniew, Musioł, Svec, Domogała, Kamiński - Kamiński, Kisielewski, Brynkus, Bryniczka, Zygmunt.

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Pociecha, Ciura, Sykora, Cichy, Szczechura - Bryk, Górny, Klimenko, Rzeszutko, Bagiński - Yeronau, Novajovsky, Yafimienka, Komorski, Mikhnov - Gościński, Kotlorz, Jeziorski, Galant.