Misja kontrakty w Comarch Cracovii. Nowy skrzydłowy na pokładzie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Trwa transferowa i kontraktowa ofensywa Comarch Cracovii. Klub przedłuża umowy, pozyskuje też nowych hokeistów. Nowym nabytkiem „Pasów" został w środę Marek Račuk – 29-letni skrzydłowy.
Račuk ostatnio grał w Rytri Kladno – w 30 spotkaniach zdobył 4 gole i miał 6 asyst. Karierę rozpoczynał w klubie HK Stadion Teplice, a następnie był zawodnikiem młodzieżowych drużyn z Litwinowa oraz m.in. „Piratów” z Chomutowa, Rytíři Kładno czy Orli Znojmo w Lidze EBEL. Cracovia będzie więc jego pierwszym zagranicznym klubem.

Imponujące statystyki na zapleczu

Czech charakteryzuje się doskonałymi warunkami fizycznymi. Przy wzroście 194 cm waży 98 kg i może występować zarówno na lewym, jak i prawym skrzydle – tak opisują go „Pasy" w prezentacji na swojej stronie internetowej.

W meczach czeskiej Ekstraligi Račuk wystąpił 154 razy, zdobywając 9 goli i 19 asyst, ale najlepszy okres w jego karierze to gra na zapleczu ekstraklasy. Tam w 365 spotkaniach zdobył 100 goli i zanotował 210 asyst. Skrzydłowy dołączy do Cracovii od początku sezonu 2022/23, a jego umowa z krakowskim klubem będzie obowiązywać przez jeden sezon.

Fin zostaje

Z Siedleckiego 7 płynie więcej dobrych informacji. Z klubem nową umowę parafował też Fin Saku Kinnunen, który był ważnym punktem krakowskiego zespołu w poprzednim sezonie. W 44 ligowych spotkaniach zdobył 3 gole i zanotował 18 asyst, a w klasyfikacji plus/minus – z której głównie rozlicza się obrońców – wypadł na +8. 27-latek trafił do Comarch Cracovii rok temu, a teraz jego nowy kontrakt będzie obowiązywał przez kolejny sezon. 

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z Cracovią podpisali też uniwersalny Aleš Ježek oraz napastnicy Damian Kapica, Erik Němec, Štěpán Csamangó, Martin Kasperlík, Roman Rác i Robert Arrak.

comments powered by Disqus