Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w slalomie kajakowym

Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w slalomie kajakowym – już po raz drugi zagoszczą w Polsce, pierwszy raz odbywały się w 2016 roku, również na krakowskim torze Kolna. Jak zawsze rywalizacji będą towarzyszyć wielkie emocje i fantastyczna sportowa atmosfera.

Slalom kajakowy to niezwykle emocjonująca dyscyplina sportu, w której zawodnicy muszą przepłynąć trasę przejeżdżając przez zawieszone bramki ustawione zgodnie z prądem i pod prąd wody w jak najkrótszym czasie, nie dotykając ich. Konkurencje rozgrywają się w dwóch rodzajach łodzi – kajakach i kanadyjkach w konkurencjach indywidulanych i zespołowych, kobiet i mężczyzn.

Slalom kajakowy to dyscyplina olimpijska, który swój debiut miała w 1972 podczas IO w Monachium. Od 1992 roku aż do dzisiaj jest on już na stałe programie Igrzysk Olimpijskich.

Podczas tegorocznych mistrzostw na krakowskim torze będą walczyć najlepsi młodzi zawodnicy z całego świata. Będzie to wspaniała okazja, by podziwiać zmagania czołowych kajakarzy w swoich grupach wiekowych, którzy co dzień rywalizują jak równy z równym z seniorami. Teraz jednak wszyscy się zjawią w Krakowie stolicy Województwa małopolskiego, gdzie będą walczyć o medale Mistrzostw Świata. Będziemy mieć możliwość poznania utalentowanych zawodników, których nazwiska już teraz znane są na arenie międzynarodowej, a w przyszłości na pewno znajdą się na listach reprezentacji olimpijskich.

Czeka nas aż sześć emocjonujących dni zawodów.

Pierwszego dnia, we wtorek, będziemy mogli podziwiać rywalizację o medale w konkurencjach zespołowych. Są to bardzo widowiskowe zmagania, gdzie drużyny składające się z 3 zawodników muszą pokonać całą trasę jak najszybciej, zachowując jednak jak najmniejszą różnicę między pierwszą, a ostatnia osoba przecinającą linię mety.

Od środy do soboty na torze będziemy oglądać zmagania indywidualne slalomistów – kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach mieszanych.

W niedzielę będzie można zobaczyć jak wygląda młoda, lecz niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu - Extreme Slalom. Zawodnicy startują w niej czwórkami ze specjalnej rampy. Wygrywa ten, kto pierwszy przetnie linie mety, a jednocześnie wykona wszystkie niezbędne zadania na trasie, czyli pokona odpowiednio wszystkie bramki oraz wykona w wyznaczonej strefie Eskimoskę (wywrotka do górny dnem kajaka i powrót do pozycji pionowej).

To wszystko będzie można zobaczyć podczas rozpoczynających się Mistrzostw na Torze kajakowym Kolna, przy ulicy Kolnej 2, co ważniejsze wstęp na zawody jest bezpłatny.

Zapraszamy!

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne