Mistrzowie jazdy konnej zawitają do Krakowa

fot. Biuro prasowe PKO BP

W czwartek startuje trzecia odsłona zawodów Cavaliada Tour 2019/2020. Po Poznaniu i Lublinie mistrzowie jazdy konnej zawitają do Krakowa.

Cavaliada to niecodzienne wydarzenie jeździeckie. W dniach 20-23 lutego odbędzie się w Krakowie. Podczas tych dwóch dni nie zabraknie widowiskowych pokazów, skoków przez przeszkody i rywalizacji sportowej.

W programie m.in. zawody Venus vs. Mars (kobiety kontra mężczyźni), Potęga Skoku, Speed&Music, Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnym oraz Grand Prix.

W ciągu czterech dni, na uczestników krakowskiej Cavaliady czeka mnóstwo atrakcji. W tym roku organizatorzy zapraszają do wspólnego bicia rekordu cavaliadowej publiczności. Na każdego kibica, który przyjdzie na zawody w sobotę czeka upominek.

– W Krakowie zawody odbywają się po raz drugi. W ubiegłym roku zainteresowały aż 14 tysięcy osób. Nic dziwnego, bo Cavaliada to wyjątkowe połączenie sportu, rozrywki i widowiska! Jesteśmy na półmetku zawodów w tym sezonie – zachęca Iwona Kubańska, dyrektorka Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Krakowie

Tegoroczna Cavaliada w Krakowie zyskała większy sportowy prestiż, niż przed rokiem. Światowa Federacja Jeździecka zdecydowała, że konkurs Grand Prix o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego zaliczany będzie nie tylko do światowego rankingu i Cavaliada Tour, ale również do kwalifikacji Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne