Młody piłkarz walczy z białaczką

fot. Przemysław Dobroch

Od 24 maja 13-letni Konrad Adamczyk z Cracovii rozgrywa swój najważniejszy mecz w życiu. U zawodnika trampkarzy starszych wykryto ostrą białaczkę limfoblastyczną typu t. „Cała Cracovia wspiera Cię w Twojej walce z chorobą! Konrad, jesteśmy z Tobą!” – napisał krakowski klub.

Ojciec piłkarza wspomina okoliczności wykrycia groźnej choroby. – To był cios. W niedzielę Konrad grał mecz, w poniedziałek wziął udział w treningu, a w środę zapadła diagnoza – mówi.

„Domem” Konrada jest teraz szpital. Przeszedł wiele badań i przyjął chemioterapię. Niedługo czeka go kolejny etap leczenia – pobranie i badania szpiku kostnego. Miesiąc temu za pośrednictwem strony kibiców Pasów zaapelował o oddawanie krwi dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

Piłkarza wspierają koledzy z drużyny i cały klub. „Konrad pamiętaj, że nie jesteś sam! Cała Cracovia wspiera Cię w Twojej walce z chorobą! Konrad, jesteśmy z Tobą!” – napisała Cracovia w serwisie internetowym klubu.

Adamczyk ma w swoim klubie przykład, że ciężką chorobę można pokonać. Marcin Budziński, który niedawno wrócił do pierwszej drużyny po pobycie w Australii, jako 17-latek musiał się zmierzyć z nowotworem złośliwym jelita cienkiego.

– Wszystko zaczęło się od dość mocnego bólu brzucha i pojechałem do szpitala. Mówiło się, że to może być wyrostek, ale miałem badania, dostałem leki przeciwbólowe i wróciłem do domu. Nazajutrz ból się nasilał i wysłano mnie na badanie tomografem komputerowym. Po nim lekarze od razu wzięli mnie na operację. Znaleźli torbiel na kresce jelita cienkiego, wycięli go i wysłali próbkę do badań. Okazało się, że to nowotwór – opowiadał Budziński w 2014 roku, gdy był gościem programu „1 na 1” w telewizji Canal Plus.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne