Młodzi piłkarze Cracovii pod specjalną opieką

Podpisanie umowy o współpracy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Akademia Mistrzów Cracovia robi duży krok do przodu. Młodzi piłkarze będą pod opieką Ego Power Lab. Mają być lepiej przygotowani do piłki seniorskiej i mniej podatni na kontuzje.

Liderem partnera akademii jest Beata Mazurek, dietetyk sportowy z dużym doświadczeniem. Współpracuje z wieloma zawodnikami z różnych dyscyplin, m.in. koszykarkami Wisły, kadrami kajakarzy, chodziarzami i przedstawicielami sportów walki. Mazurek zbierała doświadczenie na całym świecie: w Espanyolu Barcelona, Milanie i Genoi. Była też prelegentem na wielu konferencjach, między innymi w Dubaju.

– Z młodymi piłkarzami indywidualnie współpracujemy od wielu lat. Teraz zacieśniamy i formalizujemy współpracę z Akademią Mistrzów Cracovia. Zależy nam, aby przenieść wiedzę i doświadczenie na polski grunt. Chcemy, by nasza młodzież miała większe szanse i bezpiecznie trenowała – podkreśla Mazurek.

Zdrowie młodych piłkarzy będzie monitorowane przez specjalistów Ego Power Lab. Zawodnicy będą także poddawani zabiegom mającym na celu optymalizację stresu, który ma duży wpływ na ich formę i powrót po kontuzjach.

Marcin Bogdan, koordynator ds. organizacyjnych akademii podkreśla, że typowe kontuzje, jak martwica piętowa, bardzo utrudniają życie młodym adeptom piłki. – Wychodzimy naprzeciw problemowi, by jak najszybciej mogli wrócić na boisko. Liczymy też na wymiany narodowe – mówi Bogdan.

To kolejna nowość w akademii, która ma polepszyć jakość szkolenia. Od kilku miesięcy zawodnikami opiekuje się trener motoryczny, na etacie pracuje psycholog.

– Mogę tylko przyklasnąć – cieszy się Robert Kasperczyk, koordynator grup młodzieżowych w MKS Cracovia. – Liczę, że proces przechodzenia z akademii do MKS-u znacznie się uprości, a owocem współpracy będzie więcej transferów obcych zawodników – liczy Kasperczyk.

Akademia jest blisko podpisania umowy partnerskiej z Genoą, w której gra były napastnik Pasów – Krzysztof Piątek.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne