Mniej siatkówki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W tym roku pod Wawelem odbędzie się jedynie Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Kraków ma zapewnione mecze Ligi Narodów w 2020 i 2021 roku. – Wstępnie zgłosiliśmy chęć podjęcia roli miasta-gospodarza turnieju mistrzostw świata w 2022 roku – informuje Jerzy Sasorski z Zarządu Infrastruktury Sportowej.

W ostatnich latach mistrzowie świata i najlepsze drużyny globu przyjeżdżały do Krakowa przeważnie dwa razy do roku. W Tauron Arenie oglądaliśmy mecze Ligi Światowej (a także rozgrywek pod zmienioną nazwą – Ligi Narodów), Memoriału Wagnera, mistrzostw świata i Europy oraz Final Four Ligi Mistrzów.

Wyjątkiem był 2015 rok, gdy w nowym obiekcie odbyły się jedynie dwa spotkania Ligi Światowej ze Stanami Zjednoczonymi. Teraz będzie podobnie, bo polscy siatkarze i trzy inne reprezentacje (nie znamy jeszcze rywali) od 1 do 3 sierpnia przyjadą na XVII Memoriał Wagnera.

Pozostałe imprezy, których współorganizatorem jest Polski Związek Piłki Siatkowej, przypadły innym miastom: Siatkarską Ligę Narodów dostały Katowice (mężczyźni) i Opole (kobiety), turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2022 odbędzie się w Gdańsku, a mecze mistrzostw Europy kobiet zorganizuje Łódź.

Najtańsza promocja

– Nie rywalizujemy z innymi miastami, tylko wspieramy się wzajemnie. Każdy z nas wie, że sport jest najlepszą i najtańszą formą promocji miast – mówił w programie Polsatu Sport Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Kraków wróci do rozkładu Ligi Narodów mężczyzn w latach 2020–2021. Rok później Polska wraz z Holandią zorganizują mistrzostwa świata kobiet. Wiadomo, że mecze otwarcia i o złoty medal odbędą się na stadionie w Arnhem.

– Wstępnie zgłosiliśmy chęć podjęcia roli miasta-gospodarza turnieju – mówi Jerzy Sasorski z ZIS-u.

Na razie nie wiadomo, co dalej z Memoriałem Wagnera, bo podpisana umowa obejmowała organizację turnieju pod Wawelem do 2019 roku. Inne miasta też mają chrapkę na przyjęcie tej towarzyskiej, ale cenionej imprezy.

Żeńskie reprezentacje jeszcze nie gościły w Kraków Arenie. W 2017 roku w hali doszło do meczu ligowego siatkarek pomiędzy Treflem Proximą (drużyna wycofała się z rozgrywek przed tym sezonem) z Chemikiem Police.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne