Mocna obsada Memoriału Wagnera w Tauron Arenie Kraków

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w 2016 roku fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Znamy już trzech z czterech uczestników XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Od 11 do 13 sierpnia w Tauron Arenie Kraków zobaczymy Polaków, Francuzów i Rosjan. Czwartą reprezentację, która weźmie udział w ostatniej próbie przed mistrzostwami Europy w Polsce, poznamy w przyszłym tygodniu.

Nowa generacja rosyjskich siatkarzy, nowy trener Polski

Wszystkie reprezentacje należą do światowej czołówki. W najnowszym rankingu FIVB mistrzowie świata Polacy zajmują drugą pozycję, Francuzi dziewiątą, a Rosjanie piątą. Dla Trójkolorowych będzie to drugi występ na memoriale. Pierwszy raz pojawili się na trzynastej edycji w Toruniu. Wygrali tam 3:0 z Iranem i przegrali 1:3 z Japonią oraz 2:3 z Polską, co dało im trzecie miejsce.

Rosjanie przyjadą do Polski z nowym trenerem Siergiejem Szlapnikowem. Sborna odmładza kadrę, ale wciąż ma ogromne ambicje i chce rządzić na parkietach. Nasi wschodni sąsiedzi przyjadą na Memoriał Huberta Wagnera po raz piąty. Grali u nas w 2004, 2011, 2013 i 2014 roku. Na koncie mają triumfy z 2004 roku z Olsztyna i sprzed dwóch lat z Krakowa, kiedy pod Wawelem memoriał odbył się po raz pierwszy.

Z dużym zainteresowaniem będziemy również śledzić występy biało-czerwonych (sześć zwcięstw w memoriale), którzy także mają nowego trenera. Do medalu na mistrzostwach Europy w Polsce (przełom sierpnia i września, najważniejsze mecze w Krakowie) ma ich poprowadzić Ferdinando De Giorgi.

Czwarta z rzędu edycja w Krakowie

– Mecze z Rosjanami zawsze były bardzo zacięte. Pojedynki z Polską od lat cieszą się ogromnym zainteresowanie kibiców – podkreśla Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Przypomnijmy, że Kraków będzie gospodarzem memoriału aż do 2019 roku. – Macie piękną halę i cudowne miasto. Inne miasta mogły się z nami porozumieć wcześniej, ale Kraków był najlepszy – podkreślał w maju ubiegłego roku Jerzy Mróz, prezes fundacji.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne