Morze biegaczy wraca na Rynek Główny

fot. Szymon Gruchalski /Archiwum ZIS w Krakowie

14 października odbędzie się 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Biegacze wyruszą spod Tauron Areny na ulicy Lema i będą finiszować na głównej płycie obiektu. Po roku przerwy uczestnicy półmaratonu przebiegną przez Rynek Główny.

Na niespełna trzy tygodnie przed startem do biegu zgłosiło się prawie 9,5 tysiąca osób. Organizatorzy najpierw ustalili limit uczestników w liczbie 10 tysięcy, ale kilka tygodni temu – widząc duże zainteresowanie – zwiększyli go o kolejne dwa tysiące.

Po raz czwarty bazą imprezy będzie Tauron Arena. Zawodnicy rozpoczną bieg przed halą na ulicy Lema, a po pokonaniu 21 kilometrów i 97,5 metra odbiorą medale po pokonaniu linii mety na płycie obiektu.

Po ubiegłorocznej przerwie, spowodowanej remontami ulic i torowisk, sportowcy znów przebiegną przez Rynek Główny, na który dotrą Plantami i ulicą Wiślną. Następnie podążą ulicami Grodzką, św. Idziego i Bernardyńską.

Na trasie będą mieć w zasięgu wzroku najbardziej znane krakowskie zabytki, największe obiekty sportowe i budowle. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki po pomiarze atestatora Marka Tokarczyka.

Zapisy internetowe prowadzone są w TYM MIEJSCU do 3 października. W przypadku wolnych miejsc, możliwa będzie rejestracja w biurze zawodów 12 i 13 października.

5 dla Niepodległej

Przy okazji półmaratonu, Zarząd Infrastruktury Sportowej organizuje bieg na pięć kilometrów. W ubiegłym roku w ten sposób uczczono dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. W tym roku tysiąc osób weźmie udział w „5 dla Niepodległej”. Start i meta również przed areną i na jej płycie. Nie ma już wolnych miejsc.

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne