Mroźne Ostrza, czyli górskie wspinanie w Krakowie

W sobotę, 3 lutego o godz. 9 w rezerwacie przyrody Zimny Dół pod Krakowem, rozpoczną się zawody Mroźne Ostrza'18. Organizatorzy wydarzenia stawiają na wspinaczkę o charakterze górskim.

 

W tych zawodach o zwycięstwo będzie łatwiej bez znajomości ;) bez znajomości rejonu rzecz jasna. Więc jeśli poważnie myślicie o wygranej, nie jedźcie tam, nie przystawiajcie się, nie oglądajcie, nie próbujcie i generalnie najlepiej zostańcie w domu ;) Jeśli jednak przejdzie Wam przez myśl, żeby sprawdzić to zapraszamy pod Zimny Dół!

Miejsce to kojarzone było do tej pory w środowisku wspinaczkowym głównie z boulderingiem, na jeden dzień stanie się jednak areną zawodów we wspinaniu drytoolowym.

W imieniu Klubu Wysokogórskiego Kraków zapraszamy już 3 lutego na zawody drytoolowe, indywidualne (klasyfikacja kobiet i mężczyzn), w których najwyżej punktowane będą kolejne przejścia dróg OS/flash. Punkty można zdobyć za każdą wpinkę, a bonus za sięgnięcie TOPu. Nie liczcie w tej rywalizacji ani na wędkę, ani na blok – tego nie będzie!

Serdecznie zapraszamy uczestników, sympatyków i publiczność, gdyz zawody będą na pewno bardzo widowiskowe. Do tego jak zawsze będzie gorąca i przyjazna atmosfera, mimo dość “chłodnej nazwy” miejsca i samej imprezy.

Jeśli chcielibyście poczytać o rejonie zawodów nieco więcej, to polecamy artykuł Damiana Granowskiego,http://drytooling.com.pl/baza/topo/drytool/drytooling/7656-zimny-dol, a o samych zawodach dowiecie się z https://www.facebook.com/Mro%C5%BAne-Ostrza-135959467189054/ lub strony http://www.kw.krakow.pl/aktualnosci-kw-krakow/602-mrozne-ostrza-18-zapisy.html


Konkrety:
Termin: 3 lutego 2018
Miejsce: Zimny Dół pod Krakowem
Organizatorzy: KW Kraków
Limit zawodników: 50
Sprzęt wymagany: kask, uprząż, raki (zakaz używana ostróg), czekany; na zespół: 40 metrowa lina i 14 sztuk ekspresów
Kategorie: kobiety, mężczyźni
Start zawodów: 9.00
Ostatni start: 16.20
Ogłoszenie wyników: 17.00


Zapraszam na nasz profil na FB https://www.facebook.com/Mro%C5%BAne-Ostrza-135959467189054/
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne