Na Azorach powstają długo wyczekiwane boiska [ZDJĘCIA]

Przebudowa boisk przy ulicy Weissa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ulicy Weissa, niedaleko pętli autobusowej, trwa przebudowa ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego. – Mieszkańcy rozliczali mnie z obietnicy już miesiąc po wyborach, co świadczy o tym, że to bardzo potrzebna inwestycja – mówi Jakub Kosek, radny miejski i dzielnicowy z Prądnika Białego.

Chodzi o teren za tak zwanym „tysięcznikiem”, czyli wybudowanym w 1969 roku dziesięciopiętrowym wieżowcem, wówczas pierwszym tak dużym budynkiem mieszkalnym w mieście. W ostatnich latach asfaltowe boiska nie zachęcały do korzystania – nawierzchnia coraz bardziej pękała, ze szczelin wyrastała trawa, więc trudno rzucało się piłką do kosza i strzelało na stare bramki.

– Jestem z Azorów, więc w młodości wielokrotnie tam grałem. Na początku były małe bramki, potem ktoś zamontował większe i trzeba było dobrze celować, bo niedaleko były okna mieszkań – wspomina Jakub Kosek.

Radny obiecał mieszkańcom przebudowę boisk przed ostatnimi wyborami i cieszy się, że prace w końcu ruszyły. – Rozliczali mnie z tej obietnicy już miesiąc po wyborach, co świadczy o tym, że to bardzo potrzebna inwestycja – podkreśla radny.

Alejka między boiskami

Jakościowa zmiana ma kosztować niespełna 440 tysięcy złotych brutto – tyle za prace zażyczyła sobie firma z Dąbrowy Górniczej wybrana w przetargu przez Zarząd Infrastruktury Sportowej. Wybuduje przy ulicy Weissa dwa boiska o nawierzchni poliuretanowej do piłki nożnej i ręcznej oraz koszykówki (dwa pola gry o wymiarach 25,5 na 15 metrów), które zostaną ogrodzone piłkochwytami.

Między boiskami powstanie nowa alejka, przy której znajdą się cztery urządzenia do ćwiczeń, trzy ławki i dwa kosze na śmieci. Przebudowa ma się zakończyć do 30 czerwca.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały