Tydzień przed meczem Cracovii z Wisłą w kasach jest jeszcze sporo biletów

fot. JG

6035 wejściówek na Wielkie Derby Krakowa sprzedał do środy do południa klub z ulicy Kałuży. Na mecz będzie mogło wejść około 14 tysięcy osób.

Drugie w tym sezonie derby odbędą się nietypowo w środku tygodnia, bo właśnie na 12 i 13 grudnia Ekstraklasa SA zaplanowała spotkania 20. kolejki. Najgorętsze starcie kibice zobaczą przy Kałuży, gdy 13 grudnia Pasy podejmą o godzinie 20.30 Białą Gwiazdę.

Bilety można kupować w serwisie internetowym i kasach przy stadionie. Obiekt Cracovii mieści 15 tysięcy widzów, ale wiadomo, że nie wypełni się do ostatniego miejsca. Na trybunie gości zasiądą sympatycy Wisły (750 osób) więc gospodarze będą musieli przygotować sektory buforowe. Na razie w wejściówki zaopatrzyło się nieco ponad sześć tysięcy kibiców. Takie dane klub podał w środę o godzinie 12.30.

Pierwsze derby w tym sezonie wygrała Wisła, choć Cracovia przez większość meczu grała lepiej i prowadziła 1:0. Kwadrans przed końcem czerwoną kartkę zobaczył Kamil Pestka i Pasy musiały sobie radzić w osłabieniu. Nie dały rady i po dwóch bramkach Carlitosa z trzech punktów ciezyła się Wisła.

– Jeszcze nie myślimy o meczu z Wisłą. Przed nami niedzielne spotkanie z Lechem w Poznaniu i na nim się skupiamy. Potem będziemy przygotowywać się do derbów, które dla mnie jako krakowianina są bardzo ważne – mówi Mateusz Wdowiak, skrzydłowy Cracovii.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne