Nadzieje olimpijskie powalczą na Kolnej

fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

Od piątku do niedzieli na torze przy ulicy Kolnej odbędzie się Turniej Nadziei Olimpijskich w slalomie kajakowym. W ostatniej imprezie w 2018 roku zobaczymy ponad 200 zawodników z kilkunastu krajów.

Na piątek organizatorzy zaplanowali treningi i odprawę kierowników. W kolejnych dniach odbędą się przejazdy w czterech kategoriach wiekowych: U-14, U-16, U-18 i U-23.

– Mamy zgłoszonych ponad 200 zawodników z 11 krajów. Tymi zawodami zakończymy bardzo udany dla naszego toru rok – mówi Zbigniew Związek, prezes Krakowskiego Klubu Kajakowego, który organizuje turniej.

W kolejnych sezonach tor ponownie będzie gościł największe imprezy. Puchar Świata seniorów, który w tym roku zawitał do nas po raz drugi w historii, został wpisany do kalendarza na 2021 rok. Wcześniej odbędą się mistrzostwa świata (2019) i Europy juniorów (2020) do lat 23.

Sprawni organizatorzy

– W przyszłym roku MŚ miałby być rozegrane w Brazylii, ale organizatorzy mieli kłopoty i zostały przeniesione do Polski. Od razu padło na Kraków, bo jesteśmy znani jako sprawni organizatorzy – chwali się Zbigniew Miązek.

Opinię tę potwierdzają reprezentanci Międzynarodowej Federacji Kajakowej. – Od 2014 roku obserwujemy jak tor Kolna i polski związek coraz lepiej radzą sobie z organizacją – chwali nas w czerwcu Jean Michel Prono, przewodniczący komisji slalomu ICF, przy okazji przyjazdu na Puchar Świata.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne