Nagroda dla skoczka Macieja Kota. Odebrał ją w Krakowie [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Drużynowy mistrz świata z Lahti odebrał  nagrodę „Solidarni w sporcie” przyznawaną przez Małopolską Solidarność. – Ta statuetka będzie zajmowała ważne miejsce na mojej półce z nagrodami – przyznał skoczek narciarski.

Między treningami i meczem siatkówki

Region Małopolski NSZZ Solidarność od 1996 roku nagradza sportowców, działaczy, trenerów i ludzi sportu, którzy zachowując nienaganną postawę moralną przestrzegają zasad fairplay, a pokonując trudności w życiu osobistym i sportowym potrafią je przezwyciężyć i osiągać dobre wyniki sportowe.

Wśród wielu wyróżnionych za rok 2016 był Maciej Kot. Skoczek, ze względu na napięty terminarz startu, nie mógł odebrać nagrody w lutym. – Zależało mi jednak na tym, by zrobić to osobiście, więc jestem teraz. Dwa dni spędzam w Krakowie, potem jadę na mecz charytatywny do Szczecina, a stamtąd na kolejne treningi w Austrii – przyznał absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Prawy człowiek i sportowiec

W uzasadnieniu przyznania nagrody Kotowi możemy przeczytać: Zwycięzca letniego cyklu FIS Grand Prix. Wygrał pięć z sześciu konkursów, w których startował. Wygrywał również zawody Pucharu Świata. Przez wiele lat z wielką chęcią startował w Pucharze Solidarności w skokach na Wielkiej Krokwi. Niezwykle skromny i prawy człowiek i sportowiec. Wierzymy głęboko, że dni jego największych sukcesów wkrótce przyjdą”.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne