Najlepsi wrócili na tor „Kolna"

fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

W niedzielę odbyło się uroczyste otwarcie, a we wtorek poznamy pierwszych medalistów imprezy. Do 21 lipca Kraków będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w slalomie kajakowym.

Impreza odbywa się w naszym mieście po raz drugi, pierwszy raz setki zawodniczek i zawodników rywalizowało na torze Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna” trzy lata temu. W tym czasie tor bardzo się nie zmienił, ale goście powinni zauważyć zmianę, bo niedawno zakończyła się budowa nowej drogi dojazdowej do areny.

W tegorocznych zmaganiach juniorów i zawodników do lat 23 zobaczymy około pół tysiąca sportowców z 50 krajów, w tym 23 Polaków. Wśród kandydatów do medali nie brakuje reprezentantów Polski: Aleksandry Stach (Krakowski Klub Kajakowy), Klaudii Zwolińskiej (Start Nowy Sącz), Kacpra Sztuby (AZS AWF Kraków) i Grzegorza Majerczaka (Krakowski Klub Kajakowy).

Liderką biało-czerwonych jest Zwolińska, która na krakowskim torze zdobywała już złote medale mistrzostw świata i Europy juniorów.

– Kraków jest dla mnie bardzo szczęśliwy. Ten tor znamy doskonale, trenujemy na nim na co dzień – mówi 21-letnia utalentowana zawodniczka.

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Poniżej zamieszczamy program imprezy:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne