Najlepsi zawodnicy zagrają na piasku

fot. Mateusz Chwajoł/ZIS

Między 11 a 14 sierpnia do Krakowa przyjadą zawodnicy Ligi Mistrzów Świata, by rywalizować na turnieju PreZero Grand Prix PLS. Zasady będą takie, jak w siatkówce plażowej, ale czteroosobowej.

Pomysł na tego typu rozgrywki narodził się podczas pandemii. Szefowie Polskiej Ligi Siatkówki musieli zakończyć sezon ligowy 19/20. Jednocześnie zdecydowali o tym, by połączyć przygotowania do startu nowego sezonu z turniejem na piasku.

– Ta inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi Artur Popko, prezes PLS. – W poprzednich edycjach siatkarze pokazali, że tęsknili za grą, a kibice na trybunach i przed telewizorami udowodnili, jak bardzo kochają siatkówki – dodaje.

W ubiegłym roku mecze w Krakowie cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców. Jak informuje Zarząd Infrastruktury Sportowej, turniej rozgrywany będzie, tak jak ostatnio, na boiskach w kompleksie sportowym KS Wanda przy ulicy Bulwarowej 39. Początek zaplanowano na czwartek 11 sierpnia, medalistów poznamy w niedzielę 14 sierpnia.

- Turniej jest okazją do podziwiania na żywo czołowych zawodników, do tego rywalizujących inaczej niż podczas sezonu ligowego – w niezwykle widowiskowej i atrakcyjnej formule na piasku – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W poprzedniej edycji turnieju udział wzięło 14 zespołów. Najlepszy był Indykpol AZS Olsztyn, który wyprzedził Projekt Warszawa i Staropolankę Cuprum Lubin.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta