Najlepszy obrońca ekstraklasy na dłużej w Cracovii

Michał Helik, nr 39 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Michał Helik przedłużył kontrakt z Cracovią do końca czerwca 2021 roku. Stara umowa obowiązywała jeszcze dwa lata.

23-letni stoper trafił do krakowskiego klubu rok temu z Ruchu Chorzów. Po zakończeniu  sezonu został wybrany najlepszym obrońcą ligi, za co otrzymał statuetkę na Gali Ekstraklasy. W nagrodę, w miejsce Krzysztofa Piątka, który przeniósł się do Włoch, będzie jednym z wicekapitanów drużyny.

Atutem Helika jest bramkostrzelność, piłka szuka go w polu karnym. W rozgrywkach 2017/2018 osiem razy trafił do siatki i miał trzy asysty. Jeżeli nadal będzie się rozwijał, za rok Cracovia może go sprzedać do lepszej ligi. Okazji na kolejne gole na pewno nie zabraknie, bo Helik dobrze wykonuje rzuty karne, co pokazał w sobotnim sparingu z Puszczą. Może być stałym egzekutorem jedenastek, które w ostatnich miesiącach strzelał Piątek.

Piłkarza wymienia się w gronie zawodników, którzy mają być przyszłością polskiej reprezentacji.

- Cieszę się, że będę mógł dłużej reprezentować barwy najstarszego klubu sportowego w Polsce. Chcę się ciągle rozwijać i cały czas podnoszę sobie poprzeczkę. Mam nadzieję, że w tym sezonie jako drużyna osiągniemy dużo więcej. Już nie możemy się doczekać startu - mówił zawodnik na oficjalnej stronie klubu.

Pasy potwierdziły również pozyskanie hiszpańskiego skrzydłowego, który w poniedziałek przyjechał na testy medyczne. Eladio Zorrilla Jimenez podpisał dwuletni kontrakt.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne