Najlepszy rok Królewskiej Triady Biegowej

fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

905 osobom udało się w tym roku ukończyć trzy największe krakowskie biegi. To najlepszy wynik w krótkiej historii triady.

Zamysł był prosty: dodatkowo nagrodzić śmiałków, którzy w jednym roku przebiegną Cracovia Maraton, Bieg Trzech Kopców i Cracovia Półmaraton Królewski.

W 2016 i 2017 roku była to osobna statuetka, którą można było odebrać już po ostatniej imprezie. Dwa lata temu nagrody otrzymało 777 biegaczy, a rok temu 762.

W tym roku organizatorzy zaskoczyli biegaczy. – Trzy medale można złożyć w jedno trofeum. Na krążkach zaprezentowaliśmy najważniejsze miejsca w Krakowie: kościół Mariacki, Tauron Arena i trzy kopce – mówiła na początku sezonu Magdalena Nowak-Obrzut, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych.
Królewska Triada Biegowa jest trudna do zdobycia głównie z powodu biegu między kopcami, gdzie ze względu na małą pojemność trasy liczba uczestników jest mocno ograniczona.

Osoby, które skompletowały medale, a po półmaratonie nie odebrały ekspozytorów, mogą to zrobić w godzinach pracy ZIS-u do 28 lutego.

Rekordy

Krakowskie biegi po raz kolejny cieszyły się dużym zainteresowaniem i zanotowały rekordy frekwencji. 17. edycję PZU Cracovia Maraton ukończyło 5630 biegaczy z 5848, którzy wystartowali. 12. PZU Bieg Trzech Kopców zgromadził 2505 osób, z czego 2497 dobiegło do mety. Na trasę 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego wyruszyły 8773 osoby, a na mecie zameldowało się 8739 z nich.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne