Najwyżej położone boisko w Krakowie otwarte

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Będą z niego korzystać podopieczni sześciu placówek opiekuńczo-wychowawczych, uczniowie IV LO i młodzież z Ośrodka Kuratorskiego. Przy Parkowej 12 powstało boisko o wymiarach 32 na 18 metrów. To najwyżej położony plac do gry w naszym mieście.

Budowa została sfinansowana z budżetu miasta. Koszt inwestycji wyniósł 317 tysięcy złotych. Na boisku z bezpieczną powierzchnią poliuretanową można grać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. W skład kompleksu wchodzą jeszcze siłownia na świeżym powietrzu i plac zabaw z tak zwanymi „bocianimi gniazdami”.

– Jest to najwyżej położone boisko w naszym mieście. Z kompleksu będą korzystali podopieczni sześciu placówek opiekuńczo-wychowawczych obsługiwanych przez Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa", uczniowie  IV Liceum Ogólnokształcącego, a także młodzież z Ośrodka Kuratorskiego. Kompleks sportowo-rekreacyjny będzie więc miejscem jeszcze większej integracji dzieci i młodzieży ze środowiska lokalnego – mówi Agnieszka Pers, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne