News LoveKraków.pl

Najwyższe odznaczenie PKOL dla Janusza Kozioła

fot. archiwum prywatne Janusza Kozioła

Pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej został odznaczony złotym medalem za szczególne zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego.

Janusz Kozioł przez wiele lat był dziennikarzem relacjonującym najważniejsze wydarzenia sportowe i redaktorem naczelnym „Gazety Krakowskiej”. Pracował także jako wiceprezes Wisły Kraków ds. PR i marketingu. W 2015 roku trafił do Urzędu Miasta Krakowa, w którym był doradcą prezydenta ds. sportu, a po zmianach został pełnomocnikiem ds. rozwoju kultury fizycznej. Odpowiadał także za przygotowania i organizację III Igrzysk Europejskich jako wiceprezes spółki.

17 czerwca Kozioł otrzymał w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie złoty medal za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Medale (brązowe, srebrne, złote) od 1986 toku są przyznawane osobom fizycznym i organizacjom sportowym działającym na rzecz ruchu olimpijskiego, posiadającym szczególne zasługi w popularyzowaniu sportu polskiego lub propagowaniu idei olimpijskiej.

– Zostałem wyróżniony za cały okres pracy w urzędzie miasta. We wniosku zostały wymienione organizowane przez mój zespół imprezy na światowym i europejskim poziomie: III Igrzyska Europejskie, mistrzostwa Europy w piłce nożnej U-21, mistrzostwa Europy w ampfutbolu, mistrzostwa Europy w rugby, mistrzostwa Europy par w szachach błyskawicznych. Odpowiadałem także za krakowskie obchody jubileuszu stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego – mówi Kozioł w rozmowie z LoveKraków.pl.

Podkreśla, że to jedno z najważniejszych jego wyróżnień, ponieważ czuje się człowiekiem ze świata sportu. – Uważam, że mam powody do satysfakcji – kończy.