Nie przedłuży kontraktu, nie będzie w pierwszej drużynie. Czy Cracovia gra fair?

Radosław Kanach ma 19 lat (w środku, w biało-czerwonej koszulce) fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

19-letni Radosław Kanach, utalentowany piłkarz, który zaliczył już kilka dobrych występów w ekstraklasie, jesienią został przesunięty z pierwszej drużyny do juniorów. Trener Michał Probierz zapowiada, że wróci do niej, gdy przedłuży kontrakt z klubem.

Kanach trafił do Cracovii latem 2016 roku ze Stali Rzeszów. Mimo młodego wieku pomocnik miał spore doświadczenie w seniorskiej piłce, bo dużo grał w III lidze. Reprezentant Polski do lat 19 w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował 1 kwietnia 2017 roku przeciwko Wiśle Płock, gdy trenerem był Jacek Zieliński. W sezonie 2016/2017 wystąpił jeszcze w czterech innych meczach. W obecnych rozgrywkach, po przyjściu Michała Probierza, zaliczył 120 minut w Pucharze Polski i kilkanaście w ekstraklasie z Jagiellonią na początku września.

Od tego czasu gra tylko w drużynie Centralnej Ligi Juniorów, bo został tam karnie zesłany z seniorów. – Menedżerowie bardzo chcą go wyrwać z klubu, a my nie będziemy promować piłkarza dla kogoś innego. Kanach wie, że dopóki nie przedłuży kontraktu, będzie trenował w zespole juniorów – mówił jesienią trener Probierz. Obecna umowa pomocnika wygasa z końcem czerwca 2019 roku.

Do dziś sytuacja się nie zmieniła. – Pat wciąż trwa – powiedział nam Probierz na początku tygodnia, gdy Pasy wróciły do treningów po świąteczno-noworocznej przerwie. – Sprawę postawiliśmy jasno i uczciwie dla wszystkich. Obraliśmy pewien kierunek w naszej polityce, a on nie wszystkim może się podobać – dodaje.

Probierz sugeruje, że ktoś piłkarzowi namieszał w głowie. Jego zdaniem podczas zgrupowań reprezentacji nasłuchał się od kolegów grających w innych krajach, ile tam się zarabia i chce wyjechać.

Menedżer zawodnika, były reprezentant Polski Grzegorz Rasiak nie mógł z nami porozmawiać, ale obiecał, że oddzwoni. Nie zrobił tego, a później wciąż nie odbierał telefonu. Piłkarz, dla swojego dobra, nie chce komentować sprawy, choć wiadomo, że kością niezgody są warunki nowej umowy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne