Nie tylko Wisła może być osłabiona w derbach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niko Datković z Cracovii jest kolejnym piłkarzem, który może nie zagrać w niedzielę na stadionie przy ulicy Reymonta. 

Po porażce w Płocku drużynę Macieja Stolarczyka opuścili Paweł Brożek i Maciej Sadlok i pojechali do Krakowa, gdzie w poniedziałek przejdą badania. Najlepszy strzelec opuścił boisko jeszcze przed przerwą z powodu urazu kostki, a obrońca w drugiej połowie, gdy we znaki dały mu się problemy z kolanem. Pozostali piłkarze pojechali na krótki obóz do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie przygotowują się do środowego starcia w Pucharze Polski z Błękitnymi Stargard.


Niedziela nie była udana również dla Cracovii. Zespół Michała Probierza uległ u siebie Legii Warszawa 1:2 i nie wykorzystał szansy na zostanie liderem. Po 30 minutach gry wymuszoną zmianę musieli zrobić gospodarze, bo spotkania nie mógł kontynuować stoper Niko Datković.

– Ma problem z kolanem. Wygląda to na poważny uraz, ale trzeba poczekać na badanie rezonansem – informuje trener Michał Probierz.

W dwóch ostatnich meczach Pasów nie wystąpił Holender Pelle van Amersfoort. Przed spotkaniem z Piastem Gliwice Probierz mówił, że wypadnie na kilka spotkań, prawdopodobnie także na derby. Z nieoficjalnych informacji wynika, że są szanse, by jeden z liderów drużyny znalazł się w kadrze na mecz z Wisłą.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne