„Nie wyobrażam sobie hali bez sportu”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W Tauron Arenie znajdzie się miejsce dla niemal wszystkich halowych sportów. Od jeździectwa po zapasy.

Oprócz imprez kulturalnych w krakowskiej arenie organizowane są również wydarzenia sportowe. Nie tylko te z pierwszych stron branżowych gazet, ale też takie jak Cavaliada czy zapasy.

Ten olimpijski sport zawita do Krakowa podczas mistrzostw świata do lat 15, które odbędą się pod koniec czerwca. Co ciekawe, to dopiero trzecia edycja takiej rangi dla młodzików.

Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal chciałby też, aby swój finał w Tauron Arenie miała Cavaliada. W tym roku te międzynarodowe zawody jeździeckie gościły w czterech polskich miastach. Kraków był jednym z nich.

Do hali wróci też Superenduro. 7 grudnia odbędą po raz kolejny zawody zaliczane do mistrzostw świata. – Liczymy na dużą frekwencję. Ostatnie wydarzenie przyciągnęło największą rzeszę kibiców – przypomina Krzysztof Kowal.

Siatka i dwie bramki

Tradycyjnie już w tym roku krakowianie będą mogli obejrzeć Białoczerwonych, dla których Memoriał im. Huberta Wagnera będzie próbą generalną przed turniejem kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.

Memoriał nie jest jednak szczytem marzeń organizatorów, którzy już zapowiedzieli, że w latach 2020–2021 w Tauron Arenie będą rozgrywane mecze w ramach Ligi Narodów. – Rozmawiamy też o mistrzostwach świata – zdradza Kowal. Te najbliższe odbędą się w 2022 roku w Rosji.

Dyrektor ZIS zapowiedział, że Kraków będzie również walczył o to, by być jednym z miast gospodarzy podczas mistrzostwa świata w piłce ręcznej, które współorganizuje Polska ze Szwecją w 2023 roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne