Nie zdążyli z montażem band. Kraków stracił imprezę

fot. LoveKraków.pl

Zaplanowany na 1 czerwca na stadionie przy ulicy Odmogile ćwierćfinał indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu nie odbędzie się. Wykonawca, który na zlecenie miasta ma zamontować bandy, nie zdąży wykonać prac w tym tygodniu.

„Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych planowane na piątek na naszym torze zawody 1/4 IMP zostały przeniesione z Krakowa do Lublina. Powodem jest ciągły brak licencji naszego toru. Na szczęście już w poniedziałek mają być rozpoczęte prace związane z montażem band – poinformowała Arge Speedway Wanda Kraków.

Tor przy ulicy Odmogile stracił warunkową licencję 13 maja. Po informacjach przekazanych przez klub do Zarządu Infrastruktury Sportowej jesieni ubiegłego roku, miasto – właściciel obiektu – zadeklarowało, że zamontuje wymagane bandy absorbujące energię kinetyczną. Zgodnie z umową wykonawca ma czas do 4 czerwca, ale prezes klubu liczył, że uda się to zrobić wcześniej. Tak się nie stało, więc w Krakowie nie odbędą się zawody 1/4 IMP, a niedzielny mecz z ROW-em Rybnik zostanie rozegrany w innym terminie.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne