Nieoficjalnie: Krakowskie mistrzostwa Europy zostaną przełożone

fot. materiały prasowe

16 drużyn ze Starego Kontynentu nie będzie we wrześniu rywalizować w drugich mistrzostwach Europy piłkarzy po amputacjach. Niedługo organizatorzy ogłoszą, że przekładają imprezę na 2021 rok.

Ampfutboliści mieli grać w Krakowie od 13 do 20 września. Na imprezę czekali zwłaszcza Polacy, którzy mają coraz więcej sympatyków i marzyli o zdobyciu złotego medalu na swojej ziemi. Muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, bo – jak nieoficjalnie ustaliliśmy w dwóch źródłach – organizatorzy postanowili przełożyć ME na 2021 rok. Europejska Federacja Ampfutbolu i miasto Kraków uznały, że ryzyko gry przy pustych trybunach znacząco ograniczy efekt promocyjny i wolą, by mistrzostwa odbyły się w 2021 roku, podobnie jak igrzyska czy piłkarskie Euro.O jakich terminach mówimy w kontekście 2021 roku? Od kilku tygodni rozważane były dwa scenariusze: tuż po zakończeniu sezonu ekstraklasy i we wrześniu. Mecze ME mają się odbyć na obiektach Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. W lutym odbyło się losowanie czterech grup.

Pierwsze zgrupowanie

Polska kadra na początku czerwca spotka się na pierwszym od kilku miesięcy zgrupowaniu w Warszawie. – Będziemy trenować w okrojonym składzie. Każdy, kto mieszka w rejonie, gdzie jest dużo zakażeń, lub ma obawy, nie musi przyjeżdżać. Mam nadzieję, że kolejne zgrupowanie – pod koniec czerwca – odbędzie się w komplecie – mówi Marek Dragosz, trener polskiej reprezentacji.

Przed przyjazdem do stolicy zawodnicy zostaną przebadani na obecność koronawirusa.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne