Nieoficjalnie: Lipcowy termin Memoriału Wagnera nierealny

Memoriał Wanera w 2019 roku fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Nieoficjalnie ustaliliśmy, że zaplanowany w Krakowie siatkarski XVIII Memoriał Wagnera nie odbędzie się w ustalonym wcześniej terminie.

Polska, Argentyna, Iran i Tunezja miały zagrać w Tauron Arenie Kraków od 9 do 11 lipca. 3 marca na platformie eventim.pl ruszyła sprzedaż wejściówek na imprezę, która pod Wawelem odbywa się bez przerwy od 2016 roku. Od jakegoś czasu możliwość zakupu biletów została zablokowana.

– Memoriał na pewno nie odbędzie się w planowanym terminie. Patrzymy na rozwój sytuacji, być może uda się go zorganizować na przełomie sierpnia i września, gdy sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie – powiedział nam jeden z krakowskich urzędników.

Fundacja Huberta Jerzego Wagnera, która organizuje towarzyską imprezę sportową, na razie nie informuje o zmianach. – Nie mam do przekazania żadnych nowych decyzji – powiedział Kamil Składowski, rzecznik prasowy memoriału.

Mistrzostwa Europy na początku roku?

Z powodu pandemii koronawirusa zostały odwołane majowe spotkania Siatkarskiej Ligi Narodów z udziałem Polski, Serbii, Włoch i Słowenii. Na 2021 rok zostały przełożone igrzyska w Tokio. Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej powiedział kilka dni temu w telewizji Polsat Sport, że w tym sezonie trener Vital Heynen chciałby rozegrać trzy turnieje towarzyskie.

W przyszłym roku Polska wraz z Czechami, Estonią i Finlandią ma zoranizować mistrzostwa Europy siatkarzy. Ze względu na nowy termin igrzysk walka o ME może się odbyć już w pierwszych miesiącach 2021 roku.

– Teoretycznie mają się one odbyć po igrzyskach olimpijskich, czyli między końcem sierpnia a początkiem października. Są jednak pomysły, by przeprowadzić je wcześniej, w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Jeśli tak się stanie, to również będzie oznaczało korektę planów treningowych – powiedział Czarnecki w magazynie #7strefa.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne