Niepełnosprawni wracają na królewski dystans

fot. Mateusz Chwajoł/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Trwa przyjmowanie zgłoszeń o 17. PZU Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach. W tym roku będą mieli do pokonania pełny dystans, czyli 42 kilometry i 195 metrów.

W 2018 roku 17. edycja krakowskiego maratonu odbędzie się 22 kwietnia. Po czterech edycjach z dwoma pętlami, w tym roku biegacze znów będą mieli do pokonania jedną i odwiedzą Nową Hutę. W czterech poprzednich edycjach remonty w mieście i kwestie bezpieczeństwa nie pozwalały pokonać całego dystansu zawodnikom na wózkach. W tym roku wrócą oni jednak na królewski dystans i zamiast około 22 kilometrów pokonają pełne 42 i 195 metrów.

22 kwietnia wystartować mogą niepełnosprawni poruszający się na wózkach typu hand bike, rim push i active wheelchair, którzy w dniu imprezy mają ukończone 18 lat. Start nastąpi z Rynku Głównego o godzinie 8:58, dwie minuty przed rozpoczęciem rywalizacji biegaczy. Na mecie trzeba się zameldować najpóźniej o godzinie 15.

Zawodnicy niepełnosprawni zwolnienie są z opłaty startowej. Zgłoszeni przyjmowane są na stronie internetowej 17. PZU Cracovia Maraton do 13 kwietnia lub w biurze zawodów 19, 20 i 21 kwietnia.

Znaczący element KSB

– Zawsze protestuję, gdy słyszę, że maraton dla niepełnosprawnych to impreza towarzysząca  PZU Cracovia Maraton. Razem z organizatorami zależy nam, by ten wyścig nie był marginesem, ale znaczącym elementem Krakowskich Spotkań Biegowych –  mówi Bogdan Dąsal, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. osób niepełnosprawnych.

W 2017 roku rywalizację na wózkach wygrali Anna Ojosova ze Słowacji wśród kobiet i Rafał Wilk wśród mężczyzn. – Dla pewnej grupy liczy się walka o jak najlepszy czas i miejsce, ale wielu przyjeżdża, by się spotkać i wystartować bez parcia na wynik – podkreśla Wilk, który w Krakowie tryumfował po raz szósty z rzędu.

 

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne