Nowa Huta pożegna wakacje przy stoliku szachowym

IV edycja mistrzostw fot. mat. prasowe

31 sierpnia upływa termin zgłoszeń do V Mistrzostw Nowej Huty w szachach, które odbędą się 2 września w Nowohuckim Centrum Kultury. Rywalizacja będzie się toczyć systemem szwajcarskim, w trzech kategoriach wiekowych. – Spodziewamy się około stu zawodników z Krakowa i innych części Polski – zapowiada Łukasz Sęk, organizator zawodów.

Nazwa imprezy może być myląca. Tradycja rozgrywania mistrzostw Nowej Huty w szachach jest bowiem dużo starsza. W 2014 impreza została reaktywowana po ponad 20 latach.

– Turniej przez wiele lat przyciągał dużą liczbę znanych zawodników, więc postanowiliśmy go reaktywować, by przywrócić zainteresowanie szachami w Nowej Hucie. Co roku uczestniczy w nim około 100 zawodników, podobnej liczby spodziewamy się 2 września – mówi Sęk.

Turniej cieszy się zainteresowaniem zawodników nie tylko z Krakowa. Zgłaszają się reprezentanci klubów z całego kraju.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia. Najprościej zapisać się za pośrednictwem strony www.chessarbiter.com do rozgrywek w jednej z trzech kategorii: A (rocznik 2001 i starsi, wpisowe 25 złotych), B (2002–2009, wpisowe 10 złotych) lub C (2010 i młodsi, wpisowe 10 złotych).

Rywalizacja będzie się toczyć systemem szwajcarskim – 15 minut dla zawodnika na partię, 7 rund.

Sześcioro najlepszych w kategorii A otrzyma nagrody pieniężne od 40 do 200 złotych. Młodsi uczestnicy mogą liczyć na puchary (miejsca 1–3), dyplomy i nagrody rzeczowe.

Więcej informacji można znaleźć w TYM MIEJSCU

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne