Nowa rola Głowackiego, odchodzi trener młodzieży

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zmiany w Wiśle Kraków. Arkadiusz Głowacki zlikwidowane stanowisko dyrektora sportowego zamienił na  posadę szefa działu skautingu. Z klubu odchodzi trener Paweł Regulski.

O zmianach w dziale sportowym Białej Gwiazdy było wiadomo od dawna. Arkadiusz Głowacki zrezygnował z funkcji kilka miesięcy temu, ale po rozmowach z władzami klubu postanowił, że będzie ją piastować do końca sezonu.

Od teraz Głowacki jest szefem działu skautingu, w skład którego wchodzą także były analityk pierwszego zespołu Mariusz Kondak i Kamil Moskal.

Na razie w klubie nie będzie dyrektora sportowego, a za transfery będzie odpowiedzialny komitet sportowy w składzie: Głowacki, trener Maciej Stolarczyk, zarząd klubu i przedstawiciele rady nadzorczej.

REKLAMA

– Szczegóły umów czy finanse zostawiam zarządowi, ja na ten poziom nie wchodzę – mówił LoveKraków.pl Stolarczyk, który aktywnie uczestniczył w rozmowach z pozyskanymi latem Rafałem Janickim, Michałem Makiem i Davidem Niepsujem.

Po 12 latach z Wisły odchodzi Paweł Regulski, który rok temu został trenerem juniorów starszych występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Zespół miał przejąć Łukasz Surma, ale po naciskach Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków, wychowanek Białej Gwiazdy musiał zrezygnować.

Na razie nie wiemy, kto zastąpi Regulskiego. Drużyna CLJ i pierwszy zespół będą ściśle związane z czwartoligowymi rezerwami, które reaktywował klub. Poprowadzi je Adrian Filipek.

 


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne