Nowa spółka przejęła drużyny, prezesem zarządu Artur Trębacz. Kiedy ruszy budowa stadionu Hutnika?

Walne zgromadzenie Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 fot. Hutnik Kraków

Seniorzy występujący w II lidze i trzy drużyny juniorów zostały przekazane w zarządzanie powołanej spółce Hutnik Kraków sp. z o.o., w której sto procent udziałów ma Cognor Holding. Działacze liczą, że w 2025 roku miasto rozpocznie budowę nowego stadionu.

Decyzję podjęli w środę członkowie stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010, którzy zebrali się na walnym zgromadzeniu. Zarząd nowej spółki tworzą prezes Artur Trębacz (dotąd kierował stowarzyszeniem) oraz członkowie Leszek Janiczak i Arkadiusz Maśko. Do rady nadzorczej weszły osoby związane z Cognorem, potentatem stalowym, który zamierza wrócić z klubem do ekstraklasy. Są to Przemysław Sztuczkowski, Dominik Barszcz, Krzysztof Zoła i Przemysław Grzesiak.

Nowy Hutnik 2010 nadal będzie dzierżawił od miasta stadion, halę i boiska przy ulicy Ptaszyckiego, z możliwością użyczania obiektów spółce. Do końca maja Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ma być w posiadaniu koncepcji nowego stadionu (od marca w konsultacjach będą uczestniczyć przedstawiciele klubu). Z zapowiedzi wynika, że budowa nowej areny na 6-8 tysięcy kibiców mogłaby ruszyć w 2025 roku.

II liga ich nie interesuje, ale trzeba ją utrzymać

– Gra Hutnika w eWinner 2. lidze pod banderą Cognoru to nie jest to, co nas interesuje – mówi Dominik Barszcz, członek zarządu Cognor Holding. – W obecnej chwili podjęliśmy wszelkie działania, aby nie zrobić kroku wstecz i w tym sezonie utrzymać klub. Dodam jeszcze, że chętnych do współpracy z naszą firmą było sporo. Wybraliśmy Hutnik i będziemy go wspierać, ponieważ bardzo zdeterminowany okazał się właściciel firmy, który od lat sympatyzuje z klubem – dodaje Barszcz.

Po rundzie jesiennej zespół znajduje się w strefie spadkowej, ze stratą trzech punktów do bezpiecznej pozycji. Zimą pozyskano kilku zawodników, którzy mają umożliwić skuteczną walkę o utrzymanie.

Stowarzyszenie zaczęło od IV ligi

Przypomnijmy, że Nowy Hutnik 2010 powstał po upadku poprzedniej spółki. Drużyna, która w sezonie 2009/2010 zajęła w ówczesnej III lidze piąte miejsce, została wycofana z rozgrywek. Nowy twór kontynuujący wieloletnie tradycje wystartował od IV ligi. Do II wrócił w 2020 roku.

W czasie walnego wybrano także nowe władze Nowego Hutnika 2010. Prezesem został Artur Kędziora, a członkami zarządu Tomasz Job, Artur Kędziora, Arkadiusz Maśko, Jakub Oważany i Artur Trębacz. W komisji rewizyjnej znaleźli się Paweł Dudek, Leszek Janiczak i Maciej Zysek.

 

 


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta