Nowa środkowa w Wiśle. Z kim Biała Gwiazda zagra o Euroligę?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

23-letni środkowa Mercedes Russell podpisała umowę na sezon 2018/2019. 5 lipca w Monachium odbędzie się losowanie kwalifikacji Euroligi. Wisła jest rozstawiona.

Russell jest drugą Amerykanką w jedenastoosobowej kadrze Wisły Can-Pack. Nowa zawodniczka Białej Gwiazdy urodziła się 27 lipca 1995 roku w Springfield w stanie Oregon. Mierzy 198 centymetrów, jest absolwentką uniwersytetu Tennessee. W rozgrywkach młodzieżowych wywalczyła m.in. złoty medal mistrzostw świata do lat 17, złoty medal mistrzostw Ameryki do lat 16 oraz mistrzostwo Uniwersjady. W przedsezonowym drafcie do zawodowej ligi WNBA wybrana została przez drużynę New York Liberty. Obecnie w Stanach Zjednoczonych wraz z Jordin Canada, która również będzie grać przy Reymonta, reprezentuje barwy Seattle Storm.

– Potrzebowaliśmy wysokiej zawodniczki, która będzie dobrze grała i rozumiała grę w obronie. Do tego daje nam wiele możliwości gry w ataku, potrafi bardzo dobrze podać. Jest po bardzo dobrej uczelni i do tego już teraz ma możliwość grania razem z Jordin w jednej drużynie. Myślę, że będzie bardzo wartościowym graczem naszego zespołu – mówi trener wiślaczek, Krzysztof Szewczyk.

REKLAMA

Osiem drużyn w eliminacjach

W Eurolidze chce grać 20 drużyn. 12 przystąpi bezpośrednio do fazy grupowej, pozostałe osiem zespołów powalczy w eliminacjach. Wisła jest rozstawiona i zmierzy się z Cukurova Basketbol Mersin (Turcja), Olympiakos SFP (Grecja), TTT Ryga (Łotwa), Atomeromu KSC Szekszard (Węgry). Losowanie par odbędzie się w najbliższy czwartek w Monachium.

Spotkania odbędą się 9 i 12 października. Awans wywalczy drużyna, która w dwumeczu zdobędzie więcej małych punktów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne