Nowe boiska nie tylko przy szkołach

Infrastruktura sportowa przy SP nr 97 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W 2017 roku realizowana jest czwarta edycja programu rewitalizacji boisk przyszkolnych. Nowe boiska powstaną także w innych miejscach, m.in. w Parku Krowoderskim i na terenie klubu KS Kolejarz Prokocim.

W trzech poprzednich edycjach z budżetu miasta Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zrewitalizował 71 boisk i dwie bieżnie. Całkowity koszt tych inwestycji wyniósł prawie 19 milionów złotych. W tym roku realizowane są - a w niektórych przypadkach już się zakończyły – kolejne projekty w 14 lokalizacjach.

W ramach programu rewitalizacji boisk przyszkolnych za 2 miliony 250 tysięcy złotych powstaną: dwa boiska, bieżnia i skocznia w dal przy Szkole Podstawowej nr 58 (ul. Pigonia), boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych (os. Oświecenia), boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 11 (ul. Miodowa) oraz boiska przy XI Liceum Ogólnokształcącym (os. Teatralne) i Szkole Podstawowej nr 103 (os. Kolorowe).

Dodatkowo w tym roku realizowane są następujące inwestycje. Łączny koszt budowy boisk od podstaw wyniesie około 10 milionów 300 tysięcy złotych:

1. Boisko ze sztuczną trawą - KS Kolejarz Prokocim

2. Budowa zespołu boisk przy SP 138, ul. Wierzyńskiego

3. Budowa boisk przy ZSE nr 1, ul. Kamińskiego 49

4. Budowa boisk w Parku Krowoderskim

5. Budowa boiska przy ul. Ptaszyckiego

6. Budowa boiska przy ZSO nr 53, ul. Stawowej

7. Budowa boisk przy SP 117 ul. Kurczaba

8. Budowa boisk przy ZSO, ul. Rydygiera

9. Budowa boisk przy ZZS nr 4 Zakątek

Większe możliwości

W piątek, 29 września odbyło się otwarcie zrewitalizowanych boisk w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 53 w Krakowie, przy ulicy Stawowej 179. – Młodzież bardzo potrzebuje zajęć ruchowych do prawidłowego rozwoju fizycznego. Infrastruktura, którą oddajemy, z powodzeniem zaspokoi głód sportu. Ta szkoła jest wyjątkowa, bo ma za patrona Stanisława Wyspiańskiego, kultywuje bronowickie tradycje, odnosi sukcesy w konkursach i olimpiadach. Życzę, by te boiska służyły wszystkim uczniom i lokalnej społeczności – mówił obecny na uroczystości prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

O tym, jak wiele możliwości daje nowa infrastruktura sportowa, przekonali się m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 97 przy ulicy Doktora Judyma i mieszkańcy Dzielnicy X Swoszowice. – Do chwili powstania nowego kompleksu sportowego szkoła dysponowała jedynie placem pełniącym funkcję boiska – mówi dyrektor Maria Madej.

W latach 2012-2016 przy szkole powstało boisko trawiaste do piłki nożnej, pełnowymiarowe boiska do koszykówki i siatkówki, plac gry do badmintona i bieżnia ze skocznią w dal. Zbudowane zostały także trzy place zabaw.

– Baza sportowo-rekreacyjna jest wykorzystywana do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, zajęć rekreacyjnych dzieci z klas najmłodszych oraz tych przebywających w świetlicy. Odbywają się tam również cykliczne zawody sportowe, takie jak jesienna Spartakiada i Międzyszkolne Mistrzostwa Dzielnicy X. Dzięki zaistniałym możliwościom wszyscy uczniowie mogą rozwijać pasje i talenty sportowe oraz zdrowo spędzać czas wolny – mówi dyrektor Madej.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne