Nowe boisko dla następców Pazdana już otwarte. Rok próby dla operatora [ZDJĘCIA]

Otwarcie boiska fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W środę prezydent Jacek Majchrowski uroczyście otworzył duże boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem przy ul. Ptaszyckiego. Znajduje się ono za halą sportową, w miejscu, gdzie kiedyś funkcjonowało sztuczne lodowisko. Koszt budowy wyniósł ponad 2,8 mln złotych brutto.

Dziesiątki młodych piłkarzy, podopiecznych Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 od wczesnych godzin porannych szturmowało nowy obiekt i rozgrywało mecze. Za 2,8 mln zł powstało boisko ze sztuczną trawą o wymiarach 105 na 66 metrów z piłkochwytami i osłonami antyurazowymi, 342 metry ogrodzenia o wysokości czterech metrów, chodniki, ciąg pieszo-jezdny, parking, drenaż boiska z kanalizacją deszczową i zbiornikiem retencyjnym. Treningi i mecze będzie można prowadzić po zmroku dzięki oświetleniu o mocy 200 luksów (sześć 12-metrowych masztów).

– Urząd miasta stawia na infrastrukturę sportową, dzięki której najmłodsi mogą trenować w bardzo dobrych warunkach. Hutnik jest ważnym miejscem na sportowej mapie Krakowa. Mam nadzieję, że na tym boisku wyrosną nam kolejni Lewndowscy i Pazdanowie, bo przecież Michał Pazdan rozpoczynał swoją karierę właśnie w tym klubie – podkreślał prezydent Krakowa.

Rok próby

Dzięki tej inwestycji Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 będzie mogło rozszerzyć szkolenie dzieci i młodzieży. Umowa dzierżawy obowiązuje do końca czerwca 2018 roku. – Chcemy sprawdzić, czy Hutnik podoła jako operator, stąd rok, w którym będą mogli się wykazać. Na stowarzyszeniu będzie spoczywać utrzymanie obiektu. Szacujemy, że to rocznie koszt między 10 a 30 tys. złotych. Hutnik będzie mógł zarabiać na utrzymanie dzięki organizacji treningów dla dzieci i młodzieży oraz wynajmowaniu boiska zainteresowanym klubom, grupom chcącym pograć – tłumaczy Krzysztof Dębowski, wicedyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Oprócz sztucznego boiska stowarzyszenie dzierżawi od miasta również stadion, boczne boisko trawiaste i parter w budynku szatniowo-socjalnym.

 comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Hokej

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne