Nowe szatnie od Socios Wisła. Wzruszony dyrektor

Kibice Wisły fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Członkowie stowarzyszenia zdecydowali o pierwszym wiślackim projekcie, który będzie zrealizowany z ich składek. Za 25 tysięcy złotych wyremontują szatnię Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. – Informacja szczerze mnie wzruszyła – mówi Rafał Wisłocki, dyrektor akademii.

Pełnoletni członkowie Socios Wisła zdecydowali w głosowaniu, że pierwszym przedsięwzięciem stowarzyszenia będzie wsparcie młodych piłkarzy akademii piłkarskiej. Ich szatnia, mieszcząca się w budynku tak zwanej nowej hali Wisły przy ulicy Reymonta, wymaga remontu.

By rozwijali się jak Orły

– Już teraz jednak możemy zdradzić, że będzie to nie tylko szatnia, ale również pomieszczenie rozgrzewkowe. Na ścianach pojawią się motywacyjne malunki z postaciami legendarnymi dla Wisły – mówi Jakub Kucharczuk z Socios Wisła.

Dyrektor zarządzający akademii dowiedział się o inicjatywie podczas wyjazdu do Portugalii, gdzie przebywa na stażu trenerskim w Benfice Lizbona.

– To klub z największą na świecie liczbą socios, obecnie jest ich ponad 200 tysięcy. Życzę, by wiślackie stowarzyszenie poszło drogą lizbońskich Orłów – mówi Rafał Wisłocki.

Wiśle jeszcze dużo brakuje do takich liczb, ale z dnia na dzień osób deklarujących regularne opłacanie składek jest coraz więcej. Stowarzyszenie działa od dwóch miesięcy.

– Mamy ponad 400 członków. Kolejnych kilkudziesięciu oczekuje na weryfikację – informuje Jakub Kucharczuk.

Obecnie suma miesięcznych składek wynosi około 25 tysięcy złotych, czyli tyle, ile zostanie przeznaczone na remont szatni młodych piłkarzy.

Gwiazdy

Członkiem Socios Wisła może zostać osoba dorosła lub dziecko, w imieniu którego rodzice/opiekunowie wypełnią zgłoszenie. Warunkiem koniecznym do przyjęcia jest wpłata wpisowego w wysokości miesięcznej składki.

Dorosły ma do wyboru trzy opcje. „Srebrna gwiazda” to 50 złotych miesięcznie (lub 25 zł dla osób do 25. i od 65. roku życia). Członek ma wtedy jeden głos w radzie socios i na walnym zgromadzeniu. 100 złotych – „złota gwiazda” to dwa głosy w radzie i jeden na walnym, a 200 złotych – cztery głosy w radzie (jeden na walnym) i najwyższa ranga członka – „biała gwiazda”. Osoby małoletnie nie mają prawa głosu i są członkami wspierającymi. Miesięczna opłata wynosi wtedy 10 złotych.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne