Nowy operator zaczyna zmieniać zaniedbane tereny przy Parkowej

Budowa pierwszego boiska przy ulicy Parkowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Futbolowa Liga Szóstek, zgodnie z zapowiedziami, rozpoczęła pierwsze inwestycje na stadionie Korony. Trwa budowa pierwszego boiska ze sztuczną nawierzchnią, na którym mecze mają być rozgrywane od końca maja.

KS Korona sobie nie radziła

Pięknie usytuowany stadion przy Parku Bednarskiego od lat popadał w ruinę. Jesienią 2014 roku miasto wypowiedziało umowę dzierżawy Klubowi Sportowemu Korona, który nie radził sobie z utrzymaniem obiektu, niszczyli go wandale.

– Umowa została nam wypowiedziana, bo podobno zaniedbywaliśmy obiekt. Czy tak było? Z jednej strony można powiedzieć, że tak, bo teren nie był odpowiednio ogrodzony i mógł tam wejść każdy - korzystali mieszkańcy i szkoły, ale pojawiali się również chuligani. By stadion był bezpieczny, trzeba go ogrodzić, oświetlić i odpowiednio zabezpieczyć. My w tej chwili nie mamy dużych pieniędzy, które są na to potrzebne – tłumaczył LoveKraków.pl Mirosław Kolarczyk, prezes Korony.

Po przetargu ogłoszonym przez Zarząd Infrastruktury Sportowej, nowym operatorem terenów przy Parkowej została Futbolowa Liga Szóstek. Obecny najemca, prowadzący bardzo popularne rozgrywki drużyn amatorskich, od lat szukał miejsca na swoją działalność. – Chcemy, by było to główne miejsce rozgrywania naszych turniejów. Na razie musimy wynajmować boiska w całym mieście – podkreśla prezes Maciej Ziemba.

Krok po kroku

Właśnie trwa budowa pierwszego z boisk. Plac gry będzie miał sztuczną nawierzchnię i oświetlenie. – Planujemy, że pod koniec maja będą się tam odbywały niektóre mecze naszych rozgrywek – informuje Piotr Klimczak z FLS.

Po zakończeniu budowy pierwszego boiska teren zostanie ogrodzony, a terenu będzie pilnowała ochrona. – W kolejnych miesiącach chcemy odnowić szatnie oraz wyremontować okrąglak, w którym ma działać punkt gastronomiczny – wylicza Piotr Klimczak. Później ma powstać drugi orlik, bieżnia wokół trawiastej płyty, ścieżki do rekreacji itp.

Miesięcznie FLS płaci miastu miastu czynsz w wysokości 10 tysięcy złotych plus VAT.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne