Nowy trener przygotowania fizycznego piłkarzy Cracovii. Transfer z Pogoni

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sztabie trenera Jacka Zielińskiego zaszła jedna zmiana. Za przygotowanie fizyczne odpowiedzialny będzie Piotr Jankowicz, który zastąpił Pawła Żychowicza.

Jankowicz ostatnio pracował w Pogoni Szczecin z Czesławem Michniewiczem, a potem Kazimierzem Moskalem. Moskal odszedł jednak z klubu z powodów osobistych i Duma Pomorza zakontraktowała Macieja Skorżę, który przyjechał do Szczecina ze swoim specjalistą od przygotowania fizycznego.

Jak się okazuje, ceniony w środowisku Jankowicz długo nie był bezrobotny. 20 czerwca rozpocznie pracę w Cracovii i będzie odpowiedzialny za kondycję Pasów. W ostatnim sezonie drużyna nie prezentowała się najlepiej w tym względzie, choć trener Jacek Zieliński kategorycznie zaprzeczał, że jest problem, gdy pytany był przez dziennikarzy o brak sił piłkarzy.

Jankowicz już dwa razy pracował w klubie z ulicy Kałuży. Był również związany z Górnikiem Zabrze, ŁKS-em Łódź i Wartą Poznań.  – Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć z trenerem Jackiem Zielińskim i resztą szkoleniowców Cracovii sztab, który będzie potrafił wydobyć z zawodników potencjał i sprawić, że drużyna będzie walczyła o wyższe cele niż w minionym sezonie - mówi trener.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne