Nowy wiceprezes Wisły Kraków: Będziemy rozmawiać z miastem o obniżeniu kosztów najmu stadionu

Prezes klubu Marzena Sarapata i wiceprezes Daniel Gołda fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nowy wiceprezes zarządu Wisły Kraków oficjalnie zaprezentowany. Daniel Gołda przyznaje, że przed nim wielkie wyzwanie, któremu ma nadzieję sprostać. Co zatem w planach? Przede wszystkim większa frekwencja na meczach, poprawa kondycji finansowej i modyfikacja struktury wewnętrznej klubu.

O wyborze nowego wiceprezesa klub poinformował 14 sierpnia. Gołda jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.  Od lat był związany z Wisłą Kraków SA, najpierw w dziale sportowym, później jako manager ds. organizacyjnych i prawnych. Od stycznia 2017 roku był dyrektorem wykonawczym klubu.

Większa frekwencja, lepsza kondycja finansowa?

–  Cieszę się, że moja dotychczasowa praca w klubie została zauważona. Właśnie tak odbieram propozycję wstąpienia do zarządu. Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, ze to ogromne wyzwanie. Wiem, jak funkcjonują poszczególne działy i nad czym trzeba się pochylić w pierwszej kolejności. Pierwsze zadania to przede wszystkim poprawa kondycji finansowej Wisły Kraków i zwiększenie frekwencji na stadionie oraz modyfikacja struktury klubu – zaznaczył podczas konferencji nowy wiceprezes Daniel Gołda.

Co z grą przy Reymonta?

W przyszłym tygodniu ma zostać podpisana umowa z miastem dotycząca  rozgrywania meczów przy ul. Reymonta do końca sezonu. Gołda podkreśla, że klub chce przede wszystkim obniżyć koszt najmu stadionu.

–  Będziemy rozmawiać z miastem w sprawie róznych modeli funkcjonowania stadionu. Oprócz tego stawiamy na pozyskiwanie nowych sponsorów i rozwój relacji z dotychczasowymi. Mamy w planach zwiększenie sprzedaży Sky Boxów – tych po stronie wschodniej. To też będzie temat naszych rozmów z miastem. Zależy nam również na zmianie podejścia do marketingu. Chcemy, aby kibic poczuł się dopieszczony, bo obecnie docierają do nas głosy niezadowolenia – powiedział Gołda.

Jeżeli chodzi o politykę transferową, to ma być ona oparta przede wszystkim na pozyskiwaniu młodych piłkarzy.  Nowy wiceprezes dodał, że istotnym elementem jego działań będzie to, aby „Wisła była bliżej kibiców”.

– Ważne, aby czuli się oni związani z drużyną piłkarską na naszym stadionie – zaznaczył.

Wisła spokojna o licencję

W trakcie konferencji nie zabrakło pytań o obecną sytuację Wisły Kraków. Z należności licencyjnych klub będzie rozliczony do 30 września i jak zapewnia prezes Marzena Sarapata, „nie ma zagrożenia, żeby licencji nie otrzymał”.

– Teraz całą swoją siłę musimy skierować na to, aby zapewnić klubowi bieżące funkcjonowanie. W tym celu robimy audyt. Pewne płatności – jeżeli oczywiście jest taka możliwość – odkładamy na później, by móc na bieżąco spokojnie działać. W przeciągu kilu dni będziemy wiedzieć, ile finalnie Wiśle Kraków może brakować środków. Staramy się o pozyskiwanie dodatkowego finansowania, dlatego tez rozmawiamy z potencjalnymi sponsorami i inwestorami – powiedziała Sarapata.

Dodała również, że jak na razie udało się zredukować wydatki klubu prawie o 5 mln zł. Podobnie jak Daniel Gołda podkreśliła, że władze klubu będą rozmawiały z miastem na temat obniżenia należności za stadion.

–  Nasza propozycja pokaże, że chcemy „wyciągnąć” z tego miejsca jak najwięcej – powiedziała prezes Sarapata.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca z funkcji wiceprezesa Wisły Kraków zrezygnował Damian Dukat. Jego następcę wybrano po ponad trzech tygodniach. Daniel Gołda powrócił do zarządu po prawie dwóch latach. Kiedy akcje Wisły przejęło Towarzystwo Sportowe, został wiceprezesem przy prezes Sarapacie. Następni został dyrektorem wykonawczym, a w zarządzie zasiadał wówczas Manuel Junco, a następnie Damian Dukat.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne