O Wiśle w Warszawie. Kort w nowym klubie

fot. BZ

Prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki rozmawiał we wtorek w Warszawie z Rafałem Wisłockim, który 4 stycznia został powołany na stanowisko prezesa zarządu Wisły Kraków. „Sytuacja jest trudna, ale nie bez wyjścia” – głosi komunikat organizatora rozgrywek.

W czasie spotkania rozmawiano o możliwych scenariuszach wyjścia z bardzo poważnego kryzysu, w jakim znalazł się 13-krotny mistrz Polski. – Z Rafałem Wisłockim pozostajemy w kontakcie od momentu powołania go na fotel prezesa Wisły i poszukujemy rozwiązania sytuacji, aby krakowski klub mógł kontynuować udział w rozgrywkach w sezonie 2018/2019. Sytuacja jest trudna, ale nie bez wyjścia. Staraliśmy się na bazie naszego doświadczenia podpowiedzieć kroki, których realizacja pozwoli Wiśle na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Uważamy, że jest na to szansa – mówi Animucki.

Podstawą jest oczywiście spełnienie wymogów licencyjnych PZPN. Ze względu na wątpliwości, kto jest właścicielem spółki, i brak kontaktu ze strony klubu w ubiegłym tygodniu związek zawiesił Wiśle licencję na grę w ekstraklasie. Przedstawiciele Białej Gwiazdy zostali wezwani na piątkowe posiedzenie komisji licencyjnej. Możliwe, że po nim decyzja zostanie zmieniona. Wisła ma wtedy przedstawić opinie prawne, które wskazują, że umowa z Alelegą i Noble Capital Partners nie obowiązuje i właścicielem akcji jest Towarzystwo Sportowe.

Według informacji "Sportu" w stolicy miało też dziś dojść do ważych rozmów z potencjalnym nowym inwestorem. Oprócz Wisłockiego do Warszawy pojechał Bogusław Leśnodorski, który od kilku dni pomaga Wiśle.

Nowy klub Korta

Tymczasem pomocnik Dawid Kort, który w poniedziałek za porozumieniem stron rozwiązał umowę z klubem, ma już nowego pracodawcę. Jego agencja menedżerska poinformowała, że związał się z greckim Atromitosem Ateny. To trzecia drużyna tamtejszej ekstraklasy. 24-latek podpisał 2,5-letni kontrakt.

"Bardzo ubolewam nad sytuacją, w jakiej znalazła się Wisła. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że w końcu uda się znaleźć wyjście z tej nieciekawej sytuacji" - napisał piłkarz na Instagramie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne