Obiecująca współpraca Rakelsa z Piątkiem. Zwycięstwo i porażka Cracovii

Cracovia w pierwszym sobotnim sparingu pokonała Stal Mielec 3:1 po golach Krzysztofa Piątka. Przy każdym trafieniu asystował Deniss Rakels. Drugi sobotni mecz kontrolny dla krakowian nie był już aż tak udany. Z Siarką Tarnobrzeg Cracovia przegrała 1:2.

Spotkanie ze Stalą Mielec nie najlepiej rozpoczęło się dla krakowian. W 8. minucie Michał Janota płaskim strzałem pokonał Adama Wilka. Na odpowiedź Cracovii nie trzeba było jednak długo czekać. Po nieco ponad dwudziestu minutach wyrównujące trafienie zdobył Krzysztof Piątek. Była to bramka stadiony świata. Napastnik Pasów po podaniu Denissa Raleksa uderzył sprzed pola karnego w samo „okienko”. Jeszcze przed przerwą Pasy objęły prowadzenie.

Wynik spotkania ustanowił w 89. Piątek, który w sytuacji sam na sam pokonał Rafała Strączka i w ten sposób skompletował hat-tricka. Spotkanie ze Stalą Mielec było równie udane dla powracającego do składu zespołu z ulicy Kałuży Rakelsa. Był to dopiero jego drugi sparing ze swoją dawną drużyną, jednak Łotysz szybko złapał kontakt z najlepszym snajperem krakowian, dzięki czemu zaliczył trzy asysty.

Pierwsza porażka

Na drugi sobotni sparing trener Michał Probierz desygnował do gry zupełnie inny skład, który na tym etapie przygotowań można określić jako rezerwowy. Mecz z drugoligową Siarką Tarnobrzeg rozpoczął się obiecująco od zmarnowanej szansy sam na sam z bramkarzem Sergeia Zenjova. Trafienie krakowianom udało się zdobyć dopiero w 22. minucie za sprawą wychowanka Mateusza Wdowiaka. Prowadzenie Cracovii trwało tylko kilka minut. Tarnobrzeżanie odpowiedzieli indywidualną akcją Kamila Radulja i jeszcze przed przerwą zdobyli wyrównującą bramkę.

Po przerwie Siarka wykorzystała błąd defensywy Pasów i objęła prowadzenie. Krakowianie nie byli wstanie przejąć kontroli nad wydarzeniami boiskowymi. Nie pomogły nawet roszady w składzie. Dopiero w końcówce Cracovia rzuciła się jeszcze na bramkę rywala, ale ostatecznie poniosła pierwszą w trakcie przygotowań do wiosennych rozgrywek porażkę.

Po dwóch zwycięstwach z Puszczą Niepołomice 2:0 i Stalą Mielec 3:1, remisie z Zagłębiem Sosnowiec 2:2 i porażce z Siarką Tarnobrzeg 1:2 Cracovia kończy etap przygotowań w Polsce i udaje się na zgrupowanie w Turcji, podczas którego rozegra cztery sparingi.

Stal Mielec – Cracovia 1:3 (1:2)

Bramki: Janota (8.) – Piątek (29., 36., 89.)

Stal: Strączek - Gancarczyk (46. Sadzawicki), Grodzicki (46. Dobrotka), Kiercz (46. Przystalski), Getinger (46. Leandro) - Banaszewski (46. Sobczak), Górka (46. zawodnik testowany), Janota (46. Marciniec), Nowak (46. Swędrowski), Cholewiak (46. zawodnik testowany, 70. zawodnik testowany) - Dermanović (46. Arak).

Cracovia: Wilk - Ferraresso, Dytiatjew, Siplak, Pestka - Mihalik, Covilo, Drewniak (68. Pik), Hernandez, Rakels - Piątek.

Siarka Tarnobrzeg – Cracovia 2:1 (1:1)

Bramki: Radulj (33.), Płoński (52.) - Wdowiak (22.)

Siarka: Radzikowski (46. Jedynak) - Grzesik, Wawrylak, Witkowski, Woźniak - Janeczko, Sztuka, Radulj, Poński, zawodnik testowany - Ropski.

Cracovia: Pesković (72. Sendorek) – Kajpust (57. Pik), Kruppa, Kanach, Gojny (76. Pająk) – Wdowiak, Zenjov, Rakoczy (53. Przybycień), Dimun, Culina - Strózik.