Derby Krakowa. Błaszczykowski będzie walczył z czasem

fot. KP

Jakuba Błaszczykowskiego próżno było w środowe południe szukać w bazie w Myślenicach. 34-letni skrzydłowy wrócił ze zgrupowania reprezentacji z urazem i przechodził badania

Błaszczykowski miesiąc temu wrócił po czterech miesiącach przerwy, ale znów ma kłopoty. Wyjazd na zgrupowanie kadry Jerzego Brzęczka okupił kontuzją mięśnia przywodziciela. – Jak poważną? Tego niestety jeszcze nie wiemy. Kuba jest badany – mówił nam w środę trener Maciej Stolarczyk.

W meczach eliminacji do mistrzostw Europy gracz Wisły rozegrał 20 minut przeciwko Słowenii i 18 z Austrią. W drugim meczu rozjechała mu się noga i bez kontaktu z rywalem uszkodził mięsień przywodziciela. Czy wyleczy się na derby Krakowa, które odbędą się 29 września?

– Na pewno jego nieobecnośc byłaby wielką stratą dla widowiska – nie kryje trener Stolarczyk.

O godzinie 16 klub poinformował, że Kuba na pewno nie zagra w najbliższym meczu, ale sztab będzie walczył, by mógł wystapić w kolejnych.

Basha blisko powrotu

Lepsze wieści są w przypadku Vullneta Bashy. Szwajcar ostatni raz wystąpił 5 sierpnia, ale powinien już być w kadrze na sobotni mecz z Koroną w Kielcach (godzina 20).

Dzień później w Krakowie dojdzie do derbów czwartoligowych rezerw. O godzinie 13 rozpocznie się mecz Wisły II i Cracovii II. Bilety wciąż są w sprzedaży.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne