Odczarować Niecieczę

Archiwum. Bruk-Bet Termalica jest niewygodnym rywalem dla Cracovii fot. LoveKraków.pl

Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Cracovia rozczarowują swoich kibiców, ale to krakowianie będą faworytem meczu Pucharu Polski. Problem w tym, że w Niecieczy z Bruk-Betem jeszcze nigdy nie wygrali.

Zespołom Marcina Kaczmarka i Michała Probierza udało się awansować do 1/16 finału Pucharu Polski. Spadkowicz z ekstraklasy w poprzedniej rundzie wyeliminował Tura Bielsk Podlaski, a Pasy pokonały ROW 1964 Rybnik.

Złe wspomnienia


Drużyna z Niecieczy ma silny skład, ale nie idzie jej od początku sezonu, za co głową zapłacił trener Jacek Zieliński. Nowy szkoleniowiec nie sprawił, że wygrywają mecz za meczem i zespół cały czas tuła się w okolicach strefy spadkowej.

Cracovia również zaczęła rozgrywki poniżej oczekiwań, ale ostatnie dwa zwycięstwa z rzędu pozwalają patrzeć w przyszłość z nieco większym optymizmem.

Krakowianie na boisku w Niecieczy wygrali tylko raz, w poprzednim sezonie, gdy spotkania organizowała tam Sandecja. Z Bruk-Betem wywalczyli tam tylko jeden remis, a pozostałe trzy spotkania kończyli bez punktów. Do tego w klubie z ulicy Kałuży mają jeszcze w pamięci końcówkę poprzedniego sezonu i porażkę, która zamknęła ekipie Michała Probierza drogę do grupy mistrzowskiej.

Gościnna Nieciecza

Wydaje się, że w środę Pasy będą miały idealną okazję, by w końcu przełamać fatum Niecieczy. W tym sezonie Bruk-Bet wygrał u siebie tylko raz, 19 września, w debiucie Kaczmarka.

– Chcemy grać dalej, dlatego nie będzie rewolucji w składzie – zapowiada Michał Probierz. Korekty jednak będą, bo już w sobotę Cracovię czeka kolejne ważne starcie w lidze z Miedzią Legnica.

Cracovia jest jedynym przedstawicielem Krakowa w Pucharze Polski. Na poprzednim etapie Wisła odpadła z Lechią Gdańsk, a Garbarnia została wyeliminowana przez GKS Bełchatów.

Początek spotkania w Niecieczy w środę o godzinie 15.30. Mecz poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne