Okazałe Centrum Tenisowe Politechniki Krakowskiej [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Politechnika Krakowska wzbogaciła się o nowy obiekt sportowy. Przy al. Jana Pawła II w Czyżynach powstało centrum tenisowe. Koszt inwestycji wyniósł 6,6 miliona złotych.

Na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej wybudowano nową halę o powierzchni ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych. Znajdują się w niej cztery korty z certyfikowaną twardą nawierzchnią, która umożliwia rozgrywanie zawodów rangi ITF. Do dyspozycji sportowców jest zaplecze sanitarne i antresola widokowa.

Koszt budowy wyniósł 6,6 miliona złotych, z czego 5,6 to wkład własny uczelni. Pozostałą kwotę przekazało ministerstwo sportu.

Dwie hale i korty ziemne

– Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej posiada obecnie dwie hale tenisowe. Nową i drugą, w której znajdują się trzy korty. Do tego dochodzi również zespól kortów ziemnych przy ul. Florera – wylicza Grabacka-Pietruszka, dyrektor centrum. 

Centrum tenisowe będzie służyć studentom uczelni w ramach obowiązkowych i fakultatywnych zajęć wychowania fizycznego oraz  treningów sekcji tenisowej AZS PK. Otwarcie nowego obiektu umożliwia rozszerzenie grupy studentów uczestniczących w zajęciach tenisowych do nawet 800 osób.

Politechnika Krakowska będzie także współpracować z Polskim Związkiem Tenisowym oraz Małopolskim Związkiem Tenisowym przy organizacji w nowym obiekcie akcji szkoleniowych i zawodów. W czasie wolnym od zajęć akademickich obiekt będzie wykorzystywany komercyjnie.

Osoby, które korzystały już z nowych kortów, chwalą halę za przestronność i dobre oświetlenie. Budynek został udostępniony we wrześniu, jednak na oficjalne otwarcie trzeba było czekać do początku roku akademickiego.  W wydarzeniu udział wzięły władze PK, przedstawiciele ministerstwa sportu i ministerstwa nauki, byli olimpijczycy i absolwenci uczelni, między innymi Jerzy Woyna Orlewicz i Andrzej Bachleda-Curuś.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny