"Olimpijska 5-tka" na 100-lecie PKOL

fot. Jan Ulicki

13 października 2019 roku, wspólnie z 6. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim, odbędzie się Olimpijska 5-tka – bieg na pięć kilometrów, organizowany w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

19 sierpnia rozpoczęło się internetowe przyjmowanie zgłoszeń do udziału w imprezie.

Uczestnicy Olimpijskiej 5-tki wyruszą na trasę z tej samej linii startu (ul. Lema przed Tauron Areną Kraków) co półmaratończycy i tak jak oni będą finiszować w blasku świateł na płycie głównej wewnątrz hali widowiskowo-sportowej.

Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 18 lat. Do mety powinno się dotrzeć w regulaminowym czasie 40 minut. Obowiązuje limit zgłoszeń: 1500 osób.

Zapisy internetowe do Olimpijskiej 5-tki będą przyjmowane do 1 października lub do momentu wyczerpania limitu startujących. Opłata wynosi 50 zł. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń będzie jeszcze możliwość zapisania się w biurze zawodów (11 i 12 października) i uiszczenia wpisowego w wysokości 80 zł gotówką.

Biegi z historią w tle

Kraków trzeci rok z rzędu uczci biegiem na pięć kilometrów historyczną rocznicę. Dwa lata temu „5 dla Kościuszki” upamiętniono dwusetną rocznicę śmierci bohatera Stanów Zjednoczonych i Polski – Tadeusza Kościuszki, a przed rokiem „5 dla Niepodległej” świętowano obchody 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

W tym roku bieg przypomni o Polskim Komitecie Olimpijskim, który został powołany w Krakowie 12 października 1919 roku.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne